Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Az szerintetek normális, hogy...

Az szerintetek normális, hogy egy 13 éves lányról levetette a melltartót a háziorvos, mert fájt a háta?

Figyelt kérdés
És olyan fura mosollyal az arcán vizsgálta előlről, nagyon hosszan, mintha a melleit nézné? Nagy mellei vannak a lánynak.
2023. aug. 1. 11:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
73%
Ok, 20. Vannak q normalis emberek, normális szülők és vagy te. Téma lezarva
2023. aug. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
8%

19

"A vilagon mindenütt meztelen felsotesttel készül a röntgen"

'Yes as long as the shirt contains no metallic inlays or other metal items that would get in the way of the X-rays. ' (David C. MacLean

18 years as an X-Ray tech and CAT Scan tech; grad of a state accredited school)

Tehát lehet pólóban röntgenezni, ha nem tartalmaz fémet. A melltartó ezért nem jó, de egy póló igen. Miből állna alkalmazni, és ezzel növelni a páciens konfortérzetét?

"sehol sem bő ing alatt volt a vizsgálat"

Erről van szó, hogy lehetne. A tapintáshoz (ami önmagában véve gyalázat, hogy itt tartunk 2023-ban) nem kell látni.

2023. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
8%

21

Ez nem ilyen egyszerű. Az, hogy te magasról teszel a saját és a gyereked személyiségi és betegjogaira, az téged minősít. Téma lezárva.

2023. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
59%

Hja, egy idézet egy internetes oldalról az bizony szakmai vélemény. Quora noname quotes.... Jaja.


Nalunk, itt az elmaradott nyugaton kicsit komolyabb a beteg és személyiségi jogi kerdes, ami nem egyenlő a prűd és paranoid hozzá álláshoz, ami nálad van. Beteges. Kezeltesd magad.

2023. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
8%

24

Radiológus szakember írta, tehát szakmai vélemyény. Ha rászánok egy kis időt, biztosan találok még bőven.

Nem vagyok prűd, pont az ellenkezője; viszont a személyes szférámba nem engedek senkit. Számomra a legfontosabb a szabadságjogok védelme. Ebbe beletartozik az is, hogy nem vetkőztetnek le, ha nem elkerülhetetlenül muszáj.

2023. aug. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
73%

"Radiológus szakember írta, tehát szakmai vélemyény. "


Értem. Ha azt írom Bill Gates vagyok, azt is elhiszed, ugye?

2023. aug. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Azzal ezért egyetért itt mindenki szerintem, hogy csak a szükséges mértékig kell vetkőztetni, viszont van ahol ez szabály, nincs más opció, le kell venni. Mint szakmabeli én is mondanék pár szót akkor a röntgenről. Lehet persze pólóban röntgent csinálni, de ez nagyon sok mindentől függ, mert milyen a póló ez az első kérdés, milyen vastag pl., csíkos mintázatú-e, stb. Ha fémet nem tartalmaz, igen rajta lehet, de ugye azért vannak olyan pólók amin van pl. strasszkő minta, vagy van egy apró díszítés, esetleg beleszőtt műszál, ami először nem látszik fémesnek, de nem is csak egy fém tud árnyékot adni, akár egy vastagabb műanyag is, de ha vékony homogén, akkor lehet rajta és természetesen ezt nem vetetjük le. Van egy másik hátulütője, hogy pl. egy oldalfelvételnél, ha kell az is, akkor kezét felemelve, a póló a hónaljnál és máshol is gyűrődik, sávokat alkot főleg egy digitális felvételen, ami látszik is, ez sokszor okoz nem odaillő csíkárnyékot. És hát ugye akkor itt jön be az, hogy mi a kérdés, mert pl. ha bordatörés, akkor mindent szó nélkül levetetünk, akkor nincs mese. Röntgennél alapvető szabály az, hogy a vizsgálandó területről mindent le kell venni, ezek a pólót rajta hagyjuk, sportmelltartót nem vetetjük le, azok ilyen íratlan szabályok.
2023. aug. 1. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
51%

27

Köszi a megerősítést! Természetesen a legegyszerűbb ujjatlan pólóra, trikóra gondoltam, ami takarja a melleket.

2023. aug. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!