Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy tudom kivenni a katétert,...

Hogy tudom kivenni a katétert, és eltávolítani!? Az orvos nem vette ki.

Figyelt kérdés

Hogyan tudom a katétert el távolítani? Harmadik napja, hogy katétert raktak föl, tegnap voltam a dokinál mondom vegye ki mert már kellemetlen. Azt mondta a doktornő, hogy nem lehet még eltávolítani, 4 napig bent kell maradnia.

Mondtam neki, hogy el fogom távolítani. Erre csak mosolygott és azt mondta nagyon fájni fog. Nemrég próbáltam ki venni de nem bírtam valamiért nem bírom ki húzni olyan mintha meg akadt volna meg is ilyedtem hiába próbáltam ki venni. Én már nem akarom hogy bent legyen, közlekedés stb... Így járjon az ember minden fele... De azt mondta a nővér még 4 napig bent kell lenni valaki segítsen, mert nagyon kellemetlen.


2023. aug. 27. 00:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Várd meg amíg kiveszi
2023. aug. 27. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Várd ki a négy napot. Nem véletlen nem vették meg ki. Elhiszem, hogy kellemetlen, de próbáld kibírni.
2023. aug. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De hogyan tudom ki venni? Miért nem tudom lehet, hogy valamit rosszul csináltak????
2023. aug. 27. 02:21
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak úgy egyszerűen ki lehetne húzni a katétert, kicsúszna magától. Ha nem mutatták meg, hogy kell eltávolítani, akkor nem fogod tudni kiszedni.
2023. aug. 27. 02:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
81%

Két szára van. Az egyiken általában az egyenesen jön a húgy. A másik szárral egy 20 ml körüli lufit lehet vízzel feltölteni, ami rögzíti a katétert a hólyagban.

Kiszedni úgy lehet hogy a ballonos szárra ráraksz egy fescskendőt és kiszívod a ballanból a folyadékot. Utána már könnyen ki lehet a katétert húzni.

2023. aug. 27. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szakszerűen veszed ki, hanem erőszakkal, akkor legrosszabb esetben egy életre szóló vizelettartási problémát is okozhatsz magadnak. Egy életen át viselhetsz inkontinencia betétet, ami semmivel sem jobb mint a katéter. Sőt!
2023. aug. 27. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Azért nem tudod kivenni, mert egy felfújt ballon rögzíti a húgyhólyaghoz, ezt először le kell szívni és csak utána tudod kiszedni, enélkül meg se próbáld, mert sérüléseket okoz. Ha nagyon zavar, kellemetlen, esetleg fáj, akkor elmész egy másik orvoshoz, kerületi intézménybe urológiára (nem tudom neked hol, milyen orvos rakta fel és miért) pl. és elmondod mi a problémád.
2023. aug. 27. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyapám anno egy éles késsel levágta, aztán kellett is sietni az urológiai klinikára vele.
2023. aug. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Szenvedd ki még ezt a négy napot, nem véletlenül van az bent.
2023. aug. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Jajj ne írjatok neki ilyet, hogy várja meg, mert privátban leátkozz...
2023. aug. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!