Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Littmann master cardiology...

Littmann master cardiology vélemények?

Figyelt kérdés
Nagyon beruháznék egy master cardiology-ra érdekelne a véleményetek. Tényleg a legjobb a mechanikus fonik közül? (Mentőtiszt hallgató vagyok)

2023. aug. 27. 18:15
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
66%

Félre értitek! Isten őrizzék, hogy bárkit is megalázzak. :) Dehogy, egyébként sem vagyok oktató. Az a szitu is csak ilyen poénos hangvételben lett megkérdezve, nevetett a srác is. Ez is csak azért volt, mert kezdett kicsit elszállni.


Én csak arra akartam utalni, hogy előbb legyenek maradéktalanul lefektetve az elméleti ismeretek. Meglátásom szerint sokan fordítva kezdik a dolgot, a foni már villog, de az elmélet meg hiányos. :) Ez egyébként sem a kérdezőre vonatkozik.

Általanosságban írom, hogy tudni kell, hányas a kabát mert ebből később lehetnek kellemetlen élmények.

2023. szept. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
50%

19. Ha már így le lettem sznobozva, akkor azért egy mondattal kitérnék rád is. Elviekben tíz éve vagy orvos, de ilyen alapvető dologgal még nem találkoztál. Na tudod kit etess a hülyeségeiddel..


Az egyes hallgatózási pontokat számokkal és betűjelekkel rövidítve is lehet rövidíteni. Ezáltal az első szám az adott bordaközt, a következő betű az oldaliságot, ennek megfelelően L, vagy R (angolul, left és right), illetve a harmadik szám a sternum szélétől cm-ben mért távolságot jelöli. Így pl. az aorta hallgatózási helye 2R2, azaz a II. bordaközben, jobb oldalon a sternum szélétől 2 cm-re, míg a pulmonalis 2L2, azaz baloldalon a második bordaközben a sternum szélétől 2 cm-re található.

2023. szept. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
83%
Ez a 2L2 úgy baromság eszerint ahogy van. Nem tudom milyen orvos vagy, de ezt senki nem használja a klinikai gyakorlatban, mifelénk legalábbis biztosan nem.
2023. szept. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
Én se hallottam ezt még soha.
2023. szept. 3. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Én is mentőtiszt hallgató vagyok és én nekem egy olcsó, 5 ezer forintos "Little Doctor" márkájú van.


Ezt hordtam magammal gyakorlatozni és vérnyomást is ugyanúgy tökéletesen tudtam vele mérni, de még a belgyógyászati osztályon a krónikus bronchitist is felismertem vele. Volt olyan akinek 50-100 ezer forintos fonija volt de ők pl. nem ismerték fel.


Jó, gondolom nyilván halhatták vele a jellegzetes hangot csak nem tudták mi az.

2023. szept. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!