Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Életmentő műtétem volt. A...

Életmentő műtétem volt. A sebész megmentette az életemet. Adja vagy ne adjak hálapézt? Amúgy full bunkó velem... Mit gondoltok?

Figyelt kérdés
2023. szept. 7. 17:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Már bűncselekmény adni is és kérni, vagy elfogadni is. Ha megbuktok - és történik ilyen - te egy évet kapsz, az orvos hármat.
2023. szept. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Már csak a "megkínálás" is bűncselekmény...
2023. szept. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ez komoly? Valahol lemaradtam...
2023. szept. 7. 17:24
 4/13 Zcom09 ***** válasza:
83%

Tárgyi, vagy eszmei értékkel bíró ajándékokra hogy van a törvény? Pénzt nyilván nem lehet, de mondjuk egy drágább üveg bor, vagy valamilyen utazási utalvány mundjuk egy velnesz központba.

Van valami korlátozás az ilyenekre is?


Én süteményeket hagytam a nővéreknek egy hosszabb betegeskedés után, mert nagyon jó volt az ellátás. Gondolom az ilyesmi nem illegális.

2023. szept. 7. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Adozol amugy is, amibol kap o is.


Egyebkent meg ez a munkaja, jossz te, utana egy masik, aztan egy masik. Nem kell itt nagy karacsonyt csinalni egy monoton munkavegzesnek.

2023. szept. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt gondolom, hogy ha rábízom az életemet az orvosra, akkor eleve benne van a pakliban, hogy túlélem a műtétet, szóval csak ezért nem feltétlenül adnék semmit és nagy baj lenne, ha elvárná. Egyébként is komplett csapat dolgozik a műtőben, az aneszteziológus szerepe sem elhanyagolható, tehát akkor a többieknek is kellene adni valamit.
2023. szept. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
adna a franc ha full bunkó. pénzt főleg ugye illegális, amúgy meg jó fizuja van, nem az én tárgyadományom tenné boldoggá valszeg
2023. szept. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2023. szept. 7. 20:30
 9/13 bjviszk válasza:
100%
Pénzt semmiképpen ne adj! Börtönnel fenyegetett Neki is és Neked is. Ne kisértsd az Urat ... ( vagyis fölösleges kockázat ) kategória. Mindegy, hogy milyen bunkó, de elvégezte a feladatát, vagyis megmentette az életedet. Ha férfi, akkor max. egy 8 eFt -os ( kb. szerintem ez a legálisan adható ajándék határ jelenleg, de utána lehet nézni a neten az aktuális legális ajándék érték határnak ) itallal, ha nő akkor valami más ajándékkal, ajándék csomaggal én azért mindentől függetlenül kifejezném a hálámat ( jót tesz az neked is ). Az ápolónőknek és a többi személyzetnek egy jó nagy táska finomságot ( csoki, nápolyi, bonbon, gyümölcslé, kávé, tescafé, stb. ) javaslok, de persze virággal is meg lehet fejelni, ha gondolod.
2023. szept. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Paczalos István ***** válasza:
ha bunkó veled, akkor értesíteni a rendőrséget, majd úgy átadni a lóvét, hogy rajtakapják. Rögtön nem lesz bunkó mással se.
2023. szept. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!