Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kérésemre megnézik a vércsopor...

Kérésemre megnézik a vércsoportomat?

Figyelt kérdés
Kérhetek olyat a háziorvosomtól,hogy utaljon be vérvételre vércsoportelemzés céljából? Az AB faktor kiderült véradás előtt, de sajnos nem adhatok vért tartósan alacsony vérnyomás miatt, így az Rh faktort nem derítették ki (azt csak a következőn tudták volna megmondani, laborvizsgálat után). De engem nagyon érdekelne (ugyanis ha negatív, akkor nagyon ritka vércsoportom van), csinálnak ilyet az én kérésemre?
2009. jan. 2. 00:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egészen biztosan.
2009. jan. 2. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is kértem a háziorvosomat pár éve, megcsinálta, de csak úgy lehetett, hogy ráírta a beutalómra, hogy készülődő műtét miatt kell (mandulát hazudtunk).

Egyszer el is hajtottak a laborból a beutalómmal, mert nem volt rajta, hogy milyen műtét. Akkor visszamentem a háziorvoshoz, aki ráírta, hogy mandula, és a lelkemre kötötte, hogy ha kérdezik, ezt kell mondanom, hogy mandulaműtétem lesz :)

Ezután elmentem a laborba és megcsinálták.


Nem tudom sajnos, hogy erre miért volt szükség. Lehet, hogy ha nem indokolt a megállapítás, akkor nem ingyenes? Én erre tippelek.


Ami viszont fura, hogy most terhesen megint elküldtek vércsoport megállapításra, hiába mondtam, hogy még megvan az előző leletem, amin rajta van.

2009. jan. 2. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem indokolt, akkor fizetni kell, illetve úgy hallottam, hogy véradásokon megmondják, de én ott még nem jártam, mások mondták, akik már voltak.
2009. jan. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az AB faktort mondják meg azonnal, az Rh-t laboratóriumban állapítják meg a levett vérből, és következő véradáson megtudhatod. De sajnos nekem nem vették le.


Köszönöm a tanácsot, szerintem majd akkorra időzítem, ha kell mennem valamiért vérvételre, és talán akkor kérhetem, hogy megnézzék. :)

2009. jan. 2. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!