Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Köldöksérv műtét hogy zajlik ?

Egy kérdés kérdése:

Köldöksérv műtét hogy zajlik ?

Figyelt kérdés

Szeretném megkérdezni, hogyan zajlik egy ilyen műtét?

Másik hogy mütétkor ők adnak hálóinget, esetleg nadrágban(pizsi) alul lehet lenni?

Köszönöm



#Köldöksérv műtét hogyan zajlik le. #Pizsamában lehet lenni?
2023. szept. 24. 21:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Befekszel, adnak némi nyugtatót, ha köldöksérv akkor az alsónadrág marad, és még előtte kapsz hálóinget. Amikor már tolnak be a műtőbe, addigra valószínűleg kábult leszel a nyugtatótól, és a végső csapást az altatógáz fogja bevinni. Onnantól kezdve képszakadás az ébredésig. Legalábbis nekem ilyen tapasztalatom van, bár nekem nem tervezett műtétem volt, hanem egy baleset miatt sürgősségi, de gondolom hasonlóan működik a tervezett műtéteknél is. A legjobb az volt, amikor hajnal 4-kor felébredtem a gyerekosztályon, mert a traumatológiát lezárták a covidosoknak, felálltam nagy küzdelem árán, erre bejött egy ápoló, és megkérdezte, hogy mi a fenét csinálok. Erre az volt a válaszom, hogy szeretnék vizet inni. Üljek vissza, mondta, majd ő hoz. Kb a harmadáig töltött vízzel egy 2 decis műanyag poharat. 2x még hozott hasonló adagot, aztán én is észhez tértem, és ő is úgy gondolta, hogy el tudom látni magam. Szóval ami fontos, ha altatnak, nem árt ha az ébredésnél van az ágyad mellett mondjuk másfél liter ásványvíz, illetve egy vödör, mert vannak, akik rosszul lesznek ébredéskor.
2023. szept. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szívószálra is gondoltam hogy viszek be. Igen köldöksérv lesz

Nagyon fájt a hasad a mütét után?

Ennek örülök hogy lehet rajtam naci. Köszönöm szépen a segítséget. Jobbulást kívánok neked

2023. szept. 24. 22:43
 3/4 anonim ***** válasza:
Én már jól vagyok, köszi, ez 3 éve történt. Illetve mint mondtam, nem köldöksérvvel műtöttek, hanem egész pontosan egy balesetben elvágtam az alkaromban amit csak el lehetett, majdnem ott maradtam. Így vitt be a mentő, elszorított karral és nyomókötéssel rajtam. Mivel ez önmagában elég nagy sokk volt, így csak a lényegesebb dolgokra emlékszem. Másnap egyébként még nem fájt a karom, na de azután.. az nem volt kellemes. De mivel te tervezett köldöksérvműtétre mész, így nem hiszem, hogy komolyabb félnivalód lenne. Mielőtt felvágnak, gondoskodni fognak arról, hogy addigra altatásban legyél. Amikor felébredsz, akkor természetesen fájni fog, mivel átvágtak ott sokmindent a műtét során, már ha lesz erőd azzal is foglalkozni. A víz az nagyon jól fog jönni ébredéskor, illetve ha esetleg bent tartanának pár napra, akkor rokonokkal/barátokkal intéztess magadnak normális kaját. Elképesztő, hogy legyengült, sérült, beteg embereknek milyen kajákat adnak. Én pl műtét után kaptam reggelire egy szelet kenyeret, egy pici kocka teavajat, egy 10 centis darab szalámit, és egy kést. Mondom ez komoly? Mozgatni sem tudom az egyik kezemet, ha megpróbálom majd' besz*rok a fájdalomtól, és így csináljak ebből szendvicset magamnak? Erre annyi volt a válasz, hogy örüljek hogy legalább van. Szóval kb állat módjára voltam kénytelen elfogyasztani. Hálistennek még aznap kiengedtek.
2023. szept. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen
2023. szept. 25. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!