Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan zajlik 4-6 éves gyereke...

Hogyan zajlik 4-6 éves gyerekenél a köldöksérv műtét?

Figyelt kérdés

Bent kell maradni a kórházban? Mennyi ideig tart a műtét? Gondolom altatásban történik.

Nem nagy, egy kisebb mogyorónyi a sérv.


2011. ápr. 10. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Erre én is kiváncsi vagyok, mert az én lányomnak is van egy borsónyi méretű, de ő még csak 21 hónapos, szóval majd csak később műtik még vele.
2011. ápr. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom 2 éves volt, amikor megműtötték. A köldöke felett volt egy diónyi dudor. Már így is lecsesztek, hogy ennyit vártunk vele, pedig a gyerekorvos mondta, hogy hátha még elmúlik.

1 napot volt bent, apával, mert én pont akkor szültem. Altatták, az ébredés utána elég rossz volt. Mondták is, hogy nehezen tér majd magához, és valószínűleg nagyon fog hisztizni. Állítólag 1,5 óráig sírt. Aztán szerencsére elég hamar tudott inni, enni, nem hányt, pedig még az szokott lenni a probléma. Másnap jöttek haza.

Meg még 2-szer kellett visszamenni kontrollra, itthon cserélni a kötést. Az is probléma volt nekünk, hogy nem fürödhetett 1 hétig, csak szivaccsal töröltem át, meg még vagy 2 hétig csak zuhany. Ami nem ment, mert fél a zuhanytól. Szóval a hajmosás 3 hétig elmaradt, nagyon ciki volt. Egyébként elég jól viselte, szerintem ne halogasd, mert baj lehet belőle. Most 3 éves, már semmire nem emlékszik, szerencsére.

2011. ápr. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy kb 1 órás a műtét.
2011. ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi az infót. Most kicsit halasztani kell, mert 2-3 héten belül megérkezik a kistesó és már nem akartam ezt is besuvasztani a napokba. Kislányom most lesz 3 éves és a doki szerint elég, ha 5 évesen műtetjük meg.


Köszi mégegyszer

2011. ápr. 29. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is pont így voltam, ezért ment apával. Gondolkodtam én is, hogy halasszuk el, de nekünk a doki nem javasolta. Jobb is, mert most 1 éves a kistesó, és még mindig szoptatom, szóval nem tudom már hova halasztottuk volna. Apával is kibírt egy napot.
2011. ápr. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy olvassátok e még, de az előzetes vizsgálatokra és a műtét napjára is éhgyomorral kell menni? Nekünk holnap lesz a vizsgálat, szerdán a műtét és nagyon félek:S
2012. okt. 15. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!