Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kontrasztanyagos MR-vizsgálatn...

Kontrasztanyagos MR-vizsgálatnál általában hova adják be a kontrasztanyagot?

Figyelt kérdés

Intravénásan. Azért kérdezem, mert parázok a tűktől, és ha lehet tudni hova adják be, akkor előtte bekenném azt a területet ilyen lidokainos érzéstelenítővel. Szóval könyökhajlat, vagy esetleg más?


És mennyi ideig van bent a tű? Csak mint egy mezei oltásnál?



2023. szept. 26. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Könyökhajlatba szokták többnyire, de volt, hogy a kezemnél kêzhátamon a csuklómnál adták be. Ez utóbbinál végig bennem volt a tű, de többnyire csak befecskendezik, leragasztják és tolnak a csőbe.
2023. szept. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jó helyre szúrt tű csak akkor okoz fájdalmat, amikor mozog, azaz amikor betolják vagy kihúzzák. Próbálj meg nem rágörcsölni, lazulj el amennyire tudsz és ne remegj. Ideális esetben kb három másodpercnél tovább nem fogsz fájdalmat érezni. (Legalábbis nekem vérvételekkel kapcsolatban ez a tapasztalatom, befele még csak infúzióban/branülön át kaptam anyagot, közvetlenül tűn keresztül iv injekcióban nem.)


"végig bennem volt a tű"


Az nem branül volt véletlenül? Olyankor maga a tű már nincs bent, csak az vékony műanyag cső amit a segítségével bevezetnek.

2023. szept. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak branül volt nem tudom. Fájt amíg bennem volt vagy legalábbis nem volt kellemes. Nem is tudom, hogy miért nem a könyökhajlatba adták.
2023. szept. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha injektorral adják, akkor sima tű, ha csak beadják és ennyi, akkor a branül biztonsági okból bent marad a vizsgálat végéig.
2023. szept. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!