Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Műtöttek két hete és az...

Deadpool73 kérdése:

Műtöttek két hete és az orvosi bizottságnak kellett kiállitania egy papirt,hogy 15.-től keresőképtelen vagyok.Ha átcsúszik a táppénz a következő hónapra,most hó végén kell a háziorvosnak papírt adnia,hogy letudjam adni a cégnek ahol dolgozom?

Figyelt kérdés

2023. szept. 28. 05:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk egy jó ideje már úgy ment, hogy 2 hetente kellett leadni a táppénzes papírt. Először kaptam egy 3,5 hétre szólót, amit leadtam a munkahelyemen, és ott mondták, hogy már csak 2 hétre írhatja a doki a papírt, szóval kérnem kellett újat, és így 2 hét 1 napra is konkrétan 2 papír kellett.

Úgyhogy ennek érdemes utána járnod, nem tudom, hogy csak nálunk volt-e ez a szabály, vagy en block érvényes mindenkire.

2023. szept. 28. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván volt olyan, amikor egyszerre vittem be 2-3 lapot az elmúlt 4-6 hétről, de az nálunk nem volt probléma, annyi, hogy akkor hóközi utalással kaptam meg a táppénzt.
2023. szept. 28. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Tegnap hívtam a főnökömet ő azt mondta kellene kapnom táppénzest papirt 15.-től 30.-ig különben nem kapok táppénzt csak október végén vagy novemberben..A háziorvosom viszont azt mondta,hogy nem ad ki táppénzes papirt csak jövő hónapban ha vissza kell mennem..Utána pedig indít egy ujat október közepéig amig mehetek dolgozni..Szóval kissé megvagyok zavarodva..Ha ők nem tudják mit és hogyan akkor mit tudjak intézni..
2023. szept. 28. 06:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát ez így elég zavaros, az tény.

Most találtam egy kormányrendeletet, miszerint:


Ha a keresőképtelenségi állomány a 2 hetet meghaladja, a nyomtatványt legalább 2 hetenként kell kiállítani és a biztosított részére átadni.


Tehát nyugodtan menj be a dokihoz, és mondd meg neki, hogy mi a helyzet..

Nekem is volt egy olyan dokim, akinek fogalma sem volt erről a 2 hetes dologról, aztán mikor mondtam neki, hogy a munkáltatóm mit mondott, akkor körbetelefonált, aztán elnézést kért, majd valamit motyogott az orra alatt, hogy bezzeg régen még kézzel írták, nem voltak ilyen kütyük stb.

2023. szept. 28. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!Akkor hívom a háziorvost nemsokára!
2023. szept. 28. 07:04
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem köteles a háziorvos így kiállítani.


Ellenben a foglalkoztató köteles 5 napon belül továbbítani a kormhivatal felé a foglalgoztatóit, majd később a folyamatos ellátásról szóló nxomtatványt, az oep pedig minden nap utal, nem havi egyszer (nyolc napjuk van).

Ha kifizetőhely a munkahely, akkor is nyolc nap van az elbírálásra és utalásra.

2023. szept. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Akkor elvileg ha nekem a jövő hónap 4.-én kell visszamennem a háziorvoshoz és adja ki a tappenzes papírt akkor abból nekem legkésőbb 12.-én utalniuk kell a tappenzt?
2023. szept. 28. 08:30
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem. Ha 4-én leadod, előbb van 5 nap a továbbításra.
2023. szept. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Értem..Akkor 17-18-ra várható az utalás..Az viszont már késő lenne a számlák miatt..Késő lenne addig várni a befizetésekkel..Csak kellene a papir akkor már hó végével
2023. szept. 28. 09:24
 10/11 anonim ***** válasza:
Kérdező a háziorvos kéthetente köteles keresőképtelenségi igazolást adni, pont, a hóvége teljesen irreleváns, a háziorvosnak pedig az ég világon semmi köze a számláidhoz. Nem egyik napról kellene élni a másikra!
2023. szept. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!