Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A táppénzt felülvizsgáló...

A táppénzt felülvizsgáló orvos megszüntetheti-e a keresőképtelenséget, ha szakorvos további táppénzt javasol?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

November közepén volt gerincműtétem, kiszakadt porckorongsérv miatt. Azóta táppénzen vagyok, még rehabilitációs kezelésekre járok. Minden hónapban meg kell jelen nem táppénzes felülvizsgálaton a házi orvosnál, ahova egy belgyógyász főorvosnő érkezik, felülvizsgálni, hogy jogosan vagyok-e táppénzen. Természetesen, azt, hogy hogy vagyok, van-e még valami panaszom nem kérdezi, csak azt, hogy mennyi van még hatra a kezelésekből…ma volt az éppen aktuális ellenőrzés és kicsit “kiverte nálam a biztosítékot”…a jövő héten végzek a kezelésekkel (vízi torna, gyógymasszázs), és a hölgy szinte rámförmedt, hogy ugye utána már megyek vissza dolgozni? Közöltem vele, hogy az idegsebészeti kontrollom még nem volt meg..az idegsebész doktorhoz két hét múlva megyek kontrollra, gondolom majd ő fogja eldönteni, hogy ajánlott-e már a munkavégzés. Kisebb terhelésre még vannak fájdalmaim, illetve a munkám olyan, hogy nem éppen gerinc kímélő (a felülvizsgáló orvos erre azt mondta, hogy váltsak munkát…), szóval valószínűleg az idegsebész javasolni fogja még a további táppénzt. Kérdésem, hogy a táppénz felülvizsgáló orvos, felülbírálhatja-e a szakorvost, ha ő majd javasolja a további táppénzt?


Előre is köszönöm!



2023. febr. 9. 18:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A táppénzt felülvizsgáló orvosának joga van felülbírálni a szakorvos javaslatát, de ezt általában alapos indoklás és a beteg állapotának megfelelő orvosi dokumentáció alapján teszik. A felülvizsgáló orvos köteles a beteg állapotát és a szakorvos javaslatát figyelembe venni, mielőtt döntést hoz. Az is lehetséges, hogy a felülvizsgáló orvos egyeztet a szakorvossal, hogy biztos legyen benne, hogy helyesen ítélte meg a helyzetet. Azt javasolnám, hogy beszélje meg ezt a kérdést az idegsebész doktorával, és amennyiben szükséges, kérje el a szakorvosi javaslatot írásban is, hogy bizonyítékául szolgáljon a felülvizsgáló orvosnak.
2023. febr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A házi orvos nem fog vitázni vele.Ki írhat,aztán jelentkezel újra nála,és elküld szakrendelésre .
2023. febr. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
#1: Nagyon szépen köszönöm! Igen, az idegsebész szakorvos mindenképpen írásban fogja adni, hogy további táppénz javasolt!
2023. febr. 9. 19:04
 4/6 A kérdező kommentje:
#2: Ooo, erre nem is gondoltam! Köszönöm a tippet! Végszükség esetén ez lesz! :)
2023. febr. 9. 19:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A felülvizsgáló orvosé a döntő szó, de általában rendesek szoktak lenni. Amennyiben nem értesz egyet a döntésével úgy vitatott keresőképtelenséggel orvosi bizottság elé lehet menni háziorvosi beutalóval.

Szakorvos tehet javaslatot, hogy meddig érdemes táppénzen tartani a beteget.

2023. febr. 12. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#5:


Köszönöm szépen!

Megvolt ma az idegsebészeti kontroll, a szakorvos 6 hónap múlva újabb kontrollt írt elő, és addig a táppénzen tartásomat javasolja. Valamint a fizioterápiás kezelések, konzervatív kezelések, gyógytorna folytatását, gerinckímélő életmódot, ülés kerülését. A házi orvosom szerint ez azonban nem lesz elég a felülvizsgáló főorvosnak és bele fog kötni, merthogy idegsebészeti kezelés alatt szerinte nem állok…viszont ma derítettem ki azt, hogy mivel hivatásos állományú tag vagyok fegyveres szervnél, így 45 nap után már nem is a házi orvosnak kellene táppénzen tartania, hanem az adott szerv orvosának, ebből kifolyólag az ő táppénz ellenőrző főorvosa engem nem is ellenőrizhetne. Valamint én nem táppénzen, hanem egészségügyi szabadságon vagyok (ez van a bérjegyzékemen is minden hónapban, és az illetményemet nem a “társadalom biztosító”, utalja most a keresőképtelenség ideje alatt sem, hanem az a szerv ahol dolgozom). Ez változtat valamit a helyzeten?

2023. febr. 18. 01:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!