Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hol van mentőtiszti hely?

Hol van mentőtiszti hely?

Figyelt kérdés
Most fogok (remélhetőleg) végezni mentőtisztként és szeretnék elhelyezkedni az OMSZ-nál, viszont nem találtam olyan oldalt, ahol a megüresedett posztok fellenének tüntetve. Valaki esetleg tud-e arról valamit, hogy Budapesten vannak-e szabad mentőtiszt helyek?

2023. okt. 1. 23:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

Ugyan már, zöldfülű vagy még te! Most jöttél ki a suliból, nem egyből tisztként kell kezdeni! Meg hát azért na! Mi van, ha elhasalsz és nem fogsz most végezni? Hiába próbálsz helyezkedni, inkább arra figyelj ami most jön.

Nem te vagy a legélesebb kés a fiókban. Ha ezt itt kérdezed, akkor kreatív sem vagy! Egy életképtelen, magadban semmit megoldani nem tudó, sült galambot váró, lusta alak vagy!

És még te akarsz életeket menteni...

2023. okt. 1. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%
Az első egy barom, de részben igaza van. Ott az OMSZ oldala fent van rajta az összes állásajánlat.
2023. okt. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Szia! Én pár éve úgy jelentkeztem úgy jelentkeztem mentőorvosnak, hogy bementem a Központi Mentőállomásra (Bp., V. ker. Markó u.), a portán adnak jelentkezési lapot, amit a regionális igazgatóságra kell eljuttatni, és ott meg is jelölheted, hogy melyik állomásra szeretnél menni. 90% siker, hogy felvesznek, ahova szeretnéd, mert nem tolonganak…azt kell eldönteni, alaposan megfontolni, hogy esettel/mtk-val is az egész szolgalatod 12 hívásból (a legutóbbi szolgálatomat felidézve) 8 valódi beteghez akarsz menni, a többit részegekkel foglalkozni és sec. transzportokkal, úgy, hogy a 20 percet jó esetben kiadják délután 17:00 körül—erre a központi, vagy bázis, esetleg Józsefváros tökéletesen megfelel, vagy “nyugodtabb” helyet szeretnél, ilyen pl. Pestszentlőrinc, Kispest, Csillaghegy. Egyébként üdvözöllek, személy szerint örülök, hogy vannak tisztek, akik még jönnének az OMSZ-hoz, elég sokan már sbo-n vannak, több pénzért, mondjuk én a kórházi munkával nem tudom összehasonlítani a minőséget, olyan szar bent lenni 12 óra hosszat egy kiterjesztett háziorvosi rendelést végezni (csináltam azt is egy darabig, nem is bírtam sokáig), egy ambiciózus fiatal tisztnek szerintem a mentőn a “helye”, de nyilván ezt Te döntöd el. Úgyhogy hajrá! :)
2023. okt. 2. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%
Bocsi rosszul mondtam, 4 valódi beteghez, a többi 8, amit említettem…
2023. okt. 2. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
1: ha mentőtisztin végez valaki, nem fogják ápolókent v gépészként foglalkoztatni, nem is hallottam még ilyen baromságot…ez olyan, mintha nekem szakorvosként mondanák, hogy mától garázsmester leszek 😅😅😅
2023. okt. 2. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
3-4-5 vagyok: na, ki az a nagyon tapasztalt, legalább 17 éve a sürgősségi betegellátásban orvosként dolgozó nagyarcú, akinek nem tetszik a hozzászólásom? Hmm? Véleményeket lehet megbeszélni, de szó nélkül lepontozni valakit elég pofátlan és gyáva dolog.
2023. okt. 2. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)

Avval meg nem törődj, hogy lepontozzák a válaszodat, biztos csak unatkoznak ;)

2023. okt. 3. 01:43
 8/11 anonim ***** válasza:

7: igazán nincs mit! Igen, vsz. tényleg unatkoznak 😅

Egyébként, ha tudok segíteni olyanban, hogy a szakmán belül érdekel vmi téma, nyugodtan keress privátban! Az évek során nagyon sok OMSZ-os, nem OMSZ-os anyagot, cikkeket, szakirodalmat halmoztam fel, jelenleg aneszt-intenzívvel foglalkozom, és érintett voltam az igazságügyi orvostanban is, ezen ismeretekre szükséged lesz, nekem van bőven minden téren szakirodalom elektronikusan (is). Amúgy tényleg, az oxyológiát miből tanuljatok? Mert ugye a hivatalos TK kissé elavult 2001 óta, vannak ugye a szabv. eljárásrendek, de azok nem igazán engednek betekinteni a patomechanismusba, ill. az alternatív terápiás lehetőségekbe, az Aghababian-féle sürgősségi ellátás is 2009-es, a memorix sem mai….

2023. okt. 3. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
26%

Jóvan Nyócas túl kedves vagy! Idődet ami amúgy sose terül meg szabhat rad vna babérokra csajokra filmekre, de nem te csak könyveket galmozt fel, ami előbb utóbb úgyis a kályhában végzi gyútósként.

Okszilógija meg nem kell, ne farassz feleslegesen.

2023. okt. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Baratokra szanhattad vóna az időd *
2023. okt. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!