Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » 1 év múlva kezdem a mentőtiszt...

1 év múlva kezdem a mentőtisztit. Mit tegyek az elsősegélycsomagomba?

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne hogy mivel egészíthetném ki az elsősegély csomagomat, amit biztonsàgosan hasznàlhatok én is, és sokat segíthetek vele ? Sima alap "B" típusú csomag .
2015. márc. 18. 08:36
 1/7 anonim ***** válasza:

-Stif - neck /nyakrögzítő/

-Lélegeztetőballon + maszk

-RR mérő

-Cukormérő

-Pulzoxymeter

-Fonendoszkóp /de ennek ismerete jól fog jönni/


És amire még gondolsz, nekem 2 táska van az autóba, de emellett gyógyszerek, tubusok, laryngoskop, félautomata defi /óóóó de kva drága volt, de hasznos lehet/.

Ami elfér még a ládába és sokszor nagyon jó ha van, az az izolációs fólia. Mivel Mo.-on nem tesznek bele, ha szlovákot veszel, abban biztosan van.

2015. márc. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszod. Amúgy te mentő dolgozó vagy ? Ezeknek hasznàt is fogom venni amiket leírtàl ? Pulzoximeternek példàul ?
2015. márc. 19. 21:24
 3/7 anonim ***** válasza:
80%

Mentődolgozó vagyok. Én ennek már mind hasznát vettem.

Pulzoxymeter jól jön, ha mondjuk elhaladsz egy füstölő ház mellett, megállsz és hamar megtudod állapítani mondjuk a véroxigénszintet, amihez vagy hívsz mentőt vagy nem. Erre mondjuk jó, hogy a mentőszolgálat költségeit csökkentsd!

2015. márc. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Off: Füstmérgezésnél csak a pulzoximéter alapján eldönteni, hogy kórház vagy sem, elég merész, ugyanis csalóka lehet a CO mérgezés miatt.


On: Ha egy év múlva kezded a tisztit, akkor semmit. Épp elég az, ha mennek a kötözések, tudod a BLS-t, és tudsz helyesen mentőt hívni. Ismeretek nélkül, kompetenciádat meghaladva több kárt csinálhatsz, mint hasznot.

Amikor majd a suliba jársz és haladsz a tanulmányaiddal, elkezded a gyakorlatokat, tudni fogod, mi az amit biztonsággal meg tudsz csinálni és az ehhez szükséges cuccot meg tudod szerezni.


Egy aktív mentőtiszt

2015. márc. 21. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a vàlaszod , megfogadom.
2015. márc. 22. 06:39
 6/7 A kérdező kommentje:
Amúgy nagyon nehéz a mentőtiszti ? Milyen a munka ? Gondolok itt az időbeosztàs, körülmények , felszerelés, emberek.Fizetés tudom hogy kevés de megközelítőleg mennyi ? Vàlaszod előre is köszönöm.
2015. márc. 23. 21:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Kérdező,tudod mit tegyél?Egyedül jóóó sok gumikesztyűt.

A többinek az ismerete gyakorlatot igényel.Pl nem hiszem hogy egyedül fel tudsz rakni egy gázoltra pl egy stifnecket úgy h közben csupa vér mindene és csúszkál.


Meg amúgy sem nagyon avatkozunk be utcán semmibe...De ha fontoskodni akarsz akkor inkább légútbiztosításhoz legyenek cuccaid,mayo pipa, NP tubus,LMA ezekkel kárt nem tudsz okozni.Ballon az már neccesebb,mert ha nincsen gyakorlatod és elkezdesz vkit fújkálni,akkor felfújod a gyomrát és hányni fog és az fog visszakerülni a tüdőbe...


Szóval elsőkörben elég a gumikesztyű ;)

2015. ápr. 2. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!