Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bíztok az orvosokban?

Bíztok az orvosokban?

Figyelt kérdés
Főképp eddigi tapasztalataitok alapján érdekelne. De esetleg pár egyéb szempont:pl. hogy jó diagnózist állítottak-e fel, megfelelő kezelést alkalmazzák-e, érdekli-e őket egyáltalán a beteg és a valós gyógyulás, van-e megfelelő szakértelme, nem csak a pénzre hajt-e... stb. Csak néhány szempontot soroltam fel.

2023. okt. 4. 13:28
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
21 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nincs ilyen, hogy orvosok. Ahogy nincs ilyen, hogy nők, férfiak, tanárok stb. Én találkoztam nagyon lelkiismeretes, szakmailag is topon lévővel, találkoztam szakmailag jóval, aki egy seggfej volt és olyannal is, aki mindkét szempontból borzalmas volt. Nem nagy csoda, de a magánellátásban nagyobb eséllyel futsz bele az előbbi kategóriába, részben mert sokkal jobb körülmények között, jobb fizetésért dolgozik, részben mert a munkaadója kipenderíti ha túl sok panasz érkezik rá (hacsaknem valami extrahiperszuper fantasztikus diagnoszta vagy sebész pl.).
2023. okt. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Mivel nem értek az orvosláshoz, így csak bízni tudok az orvosokban. Ha megkérdőjelezem a szakértelmüket, azzal mérgezem az orvos-páciens között lévő kapcsolatot és csak magammal tolok ki.


Természetesen mielőtt orvost választok valamilyen problémával, kikérem az ismerőseim véleményét, szétnézek a neten róla, stb. (Ez a szokás főleg a fogorvosok miatt alakult ki bennem, számtalan kontár van a szakmában... sajnos...)

2023. okt. 4. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
0%

Nem csak orvosban, de minden másban is, ha tehetem csak férfit választok.

A diplomás nők többsége nem a tanulmányi tudása alapján kapott diplomát, hanem összecumizta.

2023. okt. 4. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
74%

Alapvetően igen.


Biztosan jobban értenek ehhez, mint én: ilyen szempontból nem látom, kiben kellene jobban bíznom. Viszont ők is emberek, hibázhatnak, tévedhetnek, lehetnek előítéleteik stb.

2023. okt. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Igen. De nyilván nem mindegyikben. Nem egyformák az orvosok. Ha tudásban azonos is a szint, a lelkiismeretességben vannak bőven különbségek.

Találkoztam már nagyon nem szimpatikus orvossal, utána inkább kerestem mást. Hiszen vannak nagyon kedvesek, alaposak.

2023. okt. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
13%

Nem. A covidhoz való hozzáállás megmutatta a foguk fehérjét. Az egész Covidot sima filléres madár féreghajtóval gyógyítani lehet. Mindenhol a fehér országokon kívül megállították vele a koronavírust. Egy Nobel Díjas ember gyógyszerről beszélünk, ami minden stádiumban gyógyítja a covidot és igen olcsó is. Biztonságos szer. Nagy dózisokban is teljesen veszélytelen. Mindenhol a világon ázsiától afrikáig megállította a nagy kovidot, csak itt a fehér lakta népesség körében kellett oltakozni



A rákgyógyszeréről meg annyit, hogy már közel 100 éve megvan a gyógymód és nem is egy a rák össze formájára. Ki tiltotta be?


Egyet találhatsz

2023. okt. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
64%
#6: mi a rák - tehát, ha jól értem, az összes rák - gyógyszere?
2023. okt. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%
Mérsékelten, megfelelő utánanézés, érintőleges szakmai tudás figyelembe vételével.
2023. okt. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
55%
BIZONYOS orvosokban bízok, vannak olyan orvosok akik már bizonyították hogy jó szakemberek, jó tapasztalatom van velük, bennük megbízok mert eddig jól sült el, de találkoztam olyannal is akiben kifejezetten NEM, mert pl olyan dolgokat nem tud amit egy adott ágazatban dolgozó orvostól azért elvárnék, onnantól nem bízok benne hogy jó ellátást fogok kapni.
2023. okt. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Egy nő úgy fogalmazott Facebookon, hogy "Ezek a Mengelék!!"


(koronavírus időszak, amikor hullottak az emberek.)

2023. okt. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!