Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Van olyan vércukorszint mérő...

Van olyan vércukorszint mérő készülék, amihez a tesztcsíkok nem drágák? Ha igen, akkor melyik az? Milyen vércukorszint mérő eszközt javasoltok otthoni használatra és miért azt?

Figyelt kérdés

Családtagom lett kettes típusú cukorbeteg.

Érdeklődöm a lehetőségek felől.


Az ilyen készülékeket és az ahhoz szükséges tesztcsíkokat lehet vényre kapni?



2023. jún. 13. 20:21
 1/4 anonim ***** válasza:
DCont vércukormérőnk van, pillanatok alatt megvan az eredmény, egyszerű használni, szerintem ez egy jó készülék, tesztcsík szerintem nem olcsó sehol
2023. jún. 13. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Méry, Accu-chek, Ideál a legjobbak. A tesztcsík nagyjából ugyanannyi mindegyikbe. Ha inzulinos cukorbeteg vagy akkor támogatással kedvezőbb áron kapod a tesztcsíkot, kb. 500 ft. Teljes áron meg 3000-3500 között van mind.
2023. jún. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A teszcsík papírján van egy kis matematikai statisztika a pontosságról. Ez alapján összevetve a DCont és az AccuCheck a jó (utóbbiból nem tudom, melyik típust néztem). A MéryKék mérőt is elfogadják a diabetológián, ahova jártam, de pontatlanabb és drágább a csík. (Néztem még a DropOne nevűt, az a MéryKéknél pontatlanabb.


Szerintem mind felírható, amit a ti diabetológiátokon elfogadnak, szóval az orvost kell kérdezni. Persze csak ha a beteg jogosult rá. Valószínűleg a háziorvos is meg tudja mondani.

2023. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

ma reggel, kézmosás után, ugyanabból az ujjbegyből/vérből, kb. 3 percen belül ACCU-CHEK Active, 2024-ig használható csíkokkal (ezt a protokollt egy orvos javasolta), a köv. eredmények jöttek sorrendben: 4,2 - 3,8 - 5,1

ezek után a mérő pontosnak számít?

2023. aug. 22. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!