Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért lehet az, hogy egy...

Miért lehet az, hogy egy orvos nem a saját pecsétjével, a saját nevében ír fel receptet?

Figyelt kérdés
Az orvosi ügyeletes doktor(?)nő olyan receptet adott, amelyiken egy férfi orvos neve volt, a férfi pecsétje, és a férfi nevével írta alá. Hogy lehetséges ez? Ha helyettesítette is az illetőt, miért nem a saját nevét adta a felírt recept mellé? Lehet, hogy nem is orvos volt? :-O

2023. okt. 14. 19:08
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
52%

Biztos ez?

Mert ha a férfi nevet írta, akkor okirat hamisítás.

2023. okt. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy bianco az orvos előre aláírta?
2023. okt. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
76%
ha azt írta ami neked kell , vagy jársz oda, és eddig minden rendben volt, sztem engedd el a dolgot. neked megvan a gyógyszer ő meg olyan kiskapukat használ amiket szeretne :D
2023. okt. 14. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is a házi orvosnál, amikor helyettesítés van, akkor az eredeti orvosunknak a pecsétjét használják, illetve csak egy firka aláírást tesznek oda.

Ezen én is elgondolkodtam, hogy ez legális-e, hogy másnak a nevét használja fel.

2023. okt. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Ott, helyben írta meg a receptet kézzel, mert másodszori nekifutásra sem sikerült a számítógéppel felküldenie a felhőbe... Miután kimentem a rendelőből, akkor vettem észre, hogy a recept bal felső sarkában, az orvos adatainál férfi név van, a jól olvasható pecséten is ugyanaz a férfi név, és a kézzel aláírt név is az. Pedig nő volt, aki megírta a receptet.
2023. okt. 14. 19:22
 6/26 anonim ***** válasza:
28%
Hat ez valami okosba hungarikum.
2023. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan, hogy az EESzT valamiért nem engedi feltölteni a receptet és papír alapú kell. Viszont nem mindenki tart magánál papír alapú receptet, mivel ritkán van rá szükség. Szóval nem kell összeesküvés elmélet, lehet, hogy a doktornőnél nem volt papír recept, ezért használta a kollégáét.
2023. okt. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

A receptet úgy kell megrendelni a NEAKtól és van hogy hetek amire megérkezik, ügyelni viszont kell. Az orvosnak szimplán nem volt éppen saját receptje, ezért kapott párat a kollégától hogy tudjon dolgozni.

A dolog alapvetően szabálytalan, de téged mint beteg nem ért hátrány.

2023. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

"de téged mint beteg nem ért hátrány"

Hát de, még jobban megrendült a bizalmam... Épp elég baj az...

2023. okt. 14. 19:54
 10/26 anonim ***** válasza:
77%
Jó a hülyeségen nem lehet segíteni.
2023. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!