Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Normális, hogy itthon már a...

Normális, hogy itthon már a magánellátás minősége is nagyon alacsony?

Figyelt kérdés

Nekem az a percepcepcióm, hogy hiába megy el magánegészségügybe az ember, ott sem kap nyugati minőségű szolgáltatást az ember. Ortopédus szakrendelésre 2 hónapot kellett várnom. Hiába volt időpontom 6 órára, fél kilencre végeztem. Ezután magánklinikán műtöttek- miután náluk volt a teljes összeg, kb. mintha le sem szartak volna. Varratszedés kórházban, "TB alapon". Nulla tájékoztatás a műtétet követően, stb.


Kezdem úgy érezni, hogyha manapság az embernek valamilyen egészségügyi problémája van, még az sem menti meg, ha sok pénze van és simán megengedheti magának, hogy ne csak TB alapon lássák el.



#magáneü
2023. okt. 19. 13:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Nem. De miért pont ez lenne normális?
2023. okt. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Magánellátásból van sokféle minőség, meg kell találni a normálisat. Barátnőm munkahelye fizet nekik magáneü. ellátást valamelyik nagynevű céghez, de csupa hasonló sztorija van a helyről. Te hol voltál? Csak hogy a közelükbe se menjek.
2023. okt. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzed. Nekem a fogszabályozást csinálták magánban, szerintem több mint félmillióba került összesen. Fél milláért nem fért ki a doki száján, hogy gumizni kell éjjel-nappal hónapokat ami kezdetben fáj később szimplán kényelmetlen, és életem végéig hordani kell az ideiglenes éjszakai készüléket, ami szintén fáj és nagyon kényelmetlen. Különben a fogaim A) visszamennek a régi helyükre B) teljesen összevissza, aminek következtében k*rvára fájni fog az egész szám, folyamatosan. Azt hinné az ember, ez egy kulcsfontosságú információ a procedúra elkezdése előtt, hogy tudja a delikvens, mire vállalkozik. De abszolút semmilyen tájékoztatást nem kaptam, cserébe ők zsebrerakták a pénzt. A TB-s ellátásról nem is beszélek, mind tudjuk, milyen. Nem véletlenül menekülnek innen annyian.
2023. okt. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
3-as, ezt az információt a legtöbb fogszabályozósnak "elfelejtik" elmondani.
2023. okt. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
3. a magáneü üzlet. Senki nem fogja a saját üzletét rontani negatív infókkal, pláne ha nem is kérdezik.
2023. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
72%
Nekem fogász és neurológus is teljesen rendben volt ahol magánban voltam
2023. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

Semmivel sem jobb, mint az állami. És ez nem az államit dícséri.


Egyik orvos ismerősöm szerint pedig a magánba alapból a kevésbé sikeres orvosok mennek, ez külön "megnyugtató".

2023. okt. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%
Ahol eddig én voltam magánban, ott pozitív volt az élmény. Nekem hál'istennek eddig az állami egészségüggyel sem volt problémám, persze eltekintve a távoli időpontoktól. Bár a családban van háziorvos és mentős is, úgyhogy általuk nekünk könnyebb. Persze szörnyű, hogy protekció kell ehhez is.
2023. okt. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
61%
7-es Kezdjük ott, hogy államiba be se jutsz. A másik, hogy pont az a tapasztalatom, hogy nagyon jó orvosok már csak magánban rendelnek. Hülyék lennének szarrá dolgozni magukat fele pénzért, mint amit magánban megkeresnek. Mert az államiban az orvosok nagyon sokat dolgoznak, igaz, már jobb keresetért. Most volt "szerencsém" a sürgösségin tölteni egy éjjelt, csakis rezidensek voltak.
2023. okt. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 qborka ***** válasza:
57%

Ott is kapacitás problémák vannak már egy ideje, nem csak a tb finanszírozás ú létesítményekben.


Illetve a legtöbb orvos rendel mint állami mind magán intézetben.

Szerintem mindenhol ugyanazt a tudást és hozzáállást alkalmazza.

2023. okt. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!