Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Két hónapja nem tudja a...

Két hónapja nem tudja a háziorvos beállítani a véremnek a hígságát. Alul részletezem a syncumár Mite 1 mg véralvadásgátló alkalmazását a háziorvos eljárásával. Valóban csak így lehet beállítani a normális értéket?

Figyelt kérdés
Háziorvosi terápia kezdése: napi 3 db este, ennek az értéke öt nap után 9.24 Majd ezt megváltoztatta napi 1 tablettára aminek ez az értéke 1.02 lett. Ezt megváltoztatta napi 2 tablettára, ennek az értéke 2.99 lett. Mindig este 18:00 kor vettem be a gyógyszereimet. A Kardiológus szakorvos a 2- 2.5 értéket javasolta beállítani, az eredményt. Jelenleg napi 1 szem Syncumart a másik héten meg napi 2 szem syncumart kell szednem. A kardiológus szakorvos azt mondja ez így nem jó a terápia, ellátási lapomra rá is írta ezt, az az Ő általi javasolt dózisok alkalmazását, a háziorvos ezt a terápiát nem alkalmazza, mondván az Övé, a felelősség. Szednem úgy kell ahogy Ö javasolta. Kérdezem jó ez így hogy egy hétig egy szemet/naponta, a másik héten két szem/ naponta szedem. A K vitaminokat, már szinte teljesen kiiktattam a szervezetemből. Ki mit javasol a beállításhoz? Köszönöm a megtisztelő válaszokat. Nagy Gáborné
2023. okt. 20. 13:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát elég furcsa ez az egyik héten így, a másik héten máshogy, szerintem erre érdemes lenne visszakérdezni, hogy jól értetted-e. A K vitamint nem kiiktatni kell, hanem egyenletes bevitelt biztosítani, mert különben összevissza lesz a véralvadásod, nem lehet beállítani. A kardiológus hogy javasolta a gyógyszer szedését?
2023. okt. 20. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem egyik nap egy, másik nap kettő? Az logikusabb lenne.
2023. okt. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
K vitamint csak ami az ételbe van, leves főzelék, de almát körtét paradicsomot nem eszek a gyomrom fájdalma miatt. A kardiológus szakorvos azt javasolta egyik nap egy szemet, másik és a harmadik nap, két két szem, és így tovább egy hónap után INR vizsgálatot végezni. A házi orvos azt mondja napi szinten egyforma adagolás lehetséges a véralvadásgátlási gyógyszernél (Syncumár) Van egy másik ilyen fajta gyógyszer , az drága, és az lenne a jó, mert azzal egyszerűbb a beállítás.Hát ez van. Lehet hogy háziorvost kellene cserélnem?
2023. okt. 20. 17:40
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Olyat még nem hallottam, hogy szakorvos javasol valamit és a háziorvos azt felülírja, ennek nem sok értelme van, ez milyen már? Nem értem milyen felelősségről beszél, pont ők azok, akik sosem vállalnak semmiért sem felelősséget. Ha pl. így trombózisod lesz, akkor ő vállalja? Nyugodtan ragaszkodj a kardiológus véleményéhez.
2023. okt. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Sajnos az a gond, hogy egy 74 éves háziorvosom van, sajnos abban a körzetben lakom, hogy hozzá tartozom. A kardiológus szakorvos azt mondta, Ő csak javaslatot tud adni a terápia beállítására, igazából ez a háziorvos feladata.Tudom sokan nem járnak el ehhez az öreg háziorvoshoz, mert igazából a betegek azt veszik észre, hogy ez a háziorvos tudás nélküli már, ami aggályosnak tűnik.Az Önkormányzat azt mondja ha ez a háziorvos nem lenne, orvos nélkül maradna ez a kis Nógrádi városrész.
2023. okt. 20. 20:50
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Háziorvosként én csak azt nem értem, hogy mi a túrónak szedsz Syncumart. Egyrészt ha régi orális antikoagulánst akarunk adni, akkor a Warfarin sokkal jobb, pont azért mert viszonylag könnyű beállítani.

Másrészt a kardiológus nyugodtan írhatna újtipusú antikoagulánst amit nem kell állítgatni, nem kell havonta laborba járni, csak be kell reggel és este venni. Ilyen gyógyszer pl. A Pradaxa vagy az Eliquis.


Ami az adagolást illeti ez a heti váltás egy orbitális baromság. Syncumart általában úgy szoktuk adni, hogy a dózis napi, váltásban van.

Pl hétfőn 2 mg, kedden 3 mg, szerdán 2 mg stb.

De lehet olyan is hogy minden harmadik nap szed többet a beteg, pl. Hétfő 2 mg, kedd 2 mg, szerda 3 mg, csüt 2 mg.


Ez a heti váltás teljesen rossz és életveszélyes.

Véleményem szerint itt két lehetőség van, vagy keresel egy másik háziorvost, vagy a kardiológussal újtípusú gyógyszerre váltatok. pl Eliquis.

2023. okt. 21. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A Syncumar Mite 1 mg még Budapesten a Haller Utcai Kórházban írta fel a műtétemet végző főorvos, aki azt mondta életem végéig szednem kell ezt a gyógyszert. A kardiológus szakorvosommal fogok konzultálni, hogy állítsa be Ő a vérem hígságát, vagy cserélje le a Syncumar Mite gyógyszert Eliquis ra.Köszönöm szépen a megtisztelő hasznos tanácsát.
2023. okt. 21. 11:12
 8/9 anonim ***** válasza:
Egyetlen esetben nem lehet átállítani. Ha mechanikus műbillentyűd van, de akkor az INRnek 2,5 és 3,5 között kellene lennie.
2023. okt. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Elszomorító az hogy ilyen háziorvos rendelhet még. Én is Syncumat véralvadásgátlót szedtem, de azzal sok probléma volt, a kardiológus dokim lecserélte, Warfamin 3 mg ra. ami nagyon jól bevált, és semmi probléma nincsen a véremnek a sürűségével az 2.6 2.8 ami nagyon jónak minősül. Én a Te helyedbe megpróbálnám, ezt a gyógyszert a syncumar helyett. És árban is ugyanott van mint a syncumar volt.
2023. okt. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!