Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Honnan lehet tudni, hogy...

Honnan lehet tudni, hogy helyesen adtam be a véralvadásgátló injekciót?

Figyelt kérdés

Nem mutatták meg a beadást, csak elmagyarázták, de utólag úgy gondolom, nem volt egyértelmű a magyarázat. Az orvos és a gyógyszerész azt mondta, srégen szúrjak, a betegtájékoztató szerint szemből, kilencven fokos szögben. A betegtájékoztatót utólag olvastam, így nem tudtam megkérdezni azonnal. Valószínűnek tartom, hogy eléggé helytelen a technikám. A szúrás helyén kis duzzanat keletkezett. Van valakinek tapasztalata ilyesmivel?

Hétfőn megyek vissza orvoshoz, rá fogok kérdezni, de addig is szívesen meghallgatnám olyanok véleményét, akik már csináltak ilyet.



2021. aug. 28. 21:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én január óta szúrom magam, úgy, ahogy a betegtájékoztatóban szerepel, bőrredőbe függőlegesen, 90 fokos szögben. A kórházban is magam szoktam beadni, még egyszer sem mondták, hogy rosszul adnám be.

Csomó, vagy kék folt időnként előfordul, bár mostanában sokkal ritkábban, mint eleinte. Én azt vettem észre, akkor csomósodik jobban, ha gyorsabban nyomom be az oltóanyagot.

2021. aug. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Egyébként, ha bőrredőbe adod be, és tövig nyomod a tűt, akkor nem tud rossz helyre menni.
2021. aug. 28. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Változó, ahogy sikerült, sosem mondták, hogy rossz. A duzzanat, vérzés, foltos normális, egy idő után helyet is kell váltani, mert bekeményszik a bőr.
2021. aug. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#3: Ez első két válaszoló vagyok. Mit értesz azon, hogy helyet kell váltani?

Csak azért kérdezem, mert ezt a keményedést sajnos már egy ideje tapasztalom. Az első hónapokban szinte szaladt bele a tű. Aztán az egyik injekciómat is hasba kaptam (16 db), és egyre nehezebben megy bele.

2021. aug. 29. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#3as vagyok. Nekünk anno a kórházba mondták, hogy egy idő után adjuk máshova, mert bekeményedik a bőr, pl mi ugye mindig a hasba adtuk, aztán elkezdtük a combba, karba adni pont emiatt, de sokan mondták, hogy eleve a combjába adjàk.
2021. aug. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
#5: Köszönöm. Ettől tartottam. Ragaszkodom a hashoz sajnos. :/
2021. aug. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És esetleg a has másik oldalába? A betegtájékoztatóba írja, hogy jobb, vagy bal oldalba kell adni, oda nem tudsz váltani?
2021. aug. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7: Úgy csinálom, de mind a két oldalon nehezebben megy bele. Már hét hónapja szúrom magam.
2021. aug. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekünk úgy mondták, hogy has váltott oldalába, vagyis egyik nap ebbe, másik nap másikba.
2021. aug. 29. 12:45
 10/13 anonim ***** válasza:
#9: úgy kell, mint írtam, én is így csinálom. De hét hónap alatt, plusz a 16 másik injekció... Így is vagy vastagabb, vagy keményebb a bőr, mindenesetre kezdetben szinte észrevétlenül belecsusszant a tűt, később kellett neki egy kicsit erősebb kezdőlöket, most meg már az elején jobban meg kell nyomni.
2021. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!