Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi lehet ez, és miért nem...

Mi lehet ez, és miért nem néztek meg szinte semmit?

Figyelt kérdés

Előzmények:

- 2 hete igen elrendeztem magam alkohollal, nagyon sokat hánytam.

- Most hétfőn és kedden voltam wellnessezni, ahol nem merültem víz alá, és nem ért sok pára sem. Szaunát kipróbáltam, de 5 percen belül kijöttem, mert túl meleg volt.

- Kedden, miután hazajöttünk, el akartam pakolni a 3 ajtós kocsimban. Vissza akartam hajtani a hátsó ülést, és amikor hátra hajoltam, úgy éreztem, mintha vérezne az orrom. Aránylag hirtelen kezdett folyni, így a kezemre csöppent. Ott viszont láttam, hogy ez nem vér. Vízszerű állaga volt és sárga színe. Egy kicsit még csöpögött az orromból, aztán elállt.

Mikor abbamaradt, gondolkoztam ugyan, hogy ez mi a franc, de gondoltam folytatom, amit csinálni akartam.

Mikor behajoltam, megint megtörtént, csak egy kicsivel több folyt, csöpögött ki ugyanolyan állaggal és színnel.

- Mivel el nem tudtam képzelni, mi ez és miért ilyen, bementünk az ügyeletre. Ott nem tudtak semmit mondani, csak hogy lehet a wellness feloldott valamit az arcüregemben. Azt mondta, ha rosszabbul lennék, menjünk az SBO-ra, meg kaptam egy papírt, hogy reggel menjek a fül orr gégészetre.

Utána nem tudtam reprezentálni, mi volt ez, mert azt hittem, szimpla előre hajolásnál volt, úgyhogy egy darabig elvoltam így.

- Aztán pár órával később, mikor elfeküdtem az ágyamra a jobb oldalamra, megint éreztem, hogy folyni kezd. Felültem és megint kicsöpögött valamennyi, csak már ilyen tompa émelygés is társult hozzá. Olyan, mint ami orrvérzés, vagy vérvétel után is marad.

Ezután prógálgattam, hogy jobban körül tudjam határolni. Elfeküdtem jobbra, és megint jött. Utána csak ülve jobbra döntöttem a fejem, és megint jött. De ha balra csináltam bármit, akkor nem. A kocsiban is azért folyhatott, mert a bal hátsó üléshez jobbra dőlve hajoltam be.

- Mivel a szokatlansága miatt aggódni kezdtem, inkább bementünk az SBO-ra.

Tudtam, hogy nem vagyok sürgősségi eset, mert semmi más tünetem nem volt, de gondoltam csak megnéznek valamit.

Annyit mondtak, hogy eldönthetem, hogy felvesznek, ülök ott pár órát, esetleg vesznek vért, vagy megvárom a reggelt, mert éjjel nincs fül orr gégész szakorvos, és akkor reggel szólnak, hogy ott vagyok és mehetek.

Inkább visszamentem reggel a szakrendelésre.

A szakorvosi rendelőből 5 percen belül meg is fordítottak. Kitisztították a fülem, belenézett pár mp erejéig az orromba meg a számba, és azt mondták, semmi bajom. A folyadékra pedig azt mondta a doki, hogy valószínűleg takony, merthogy most ennek van az időszaka.

Meg azt mondták még, hogy ha egy hónapon át többször előfordul, akkor egy hónap múlva menjek vissza, vagy előbb, ha van olyan tünet, ami indokolja.


Plusz infók, kérdések:

- Fogalmam sincs hány hete meg sem voltam fázva, nincs sem arcüreg, sem homloküreg gyulladásom, hiszen azt érezném.

- Tudtommal semmire nem vagyok allergiás, nem szedek semmire rendszeresen gyógyszert.

- Legjobb emlékeim szerint nem érte nagyobb ütés, trauma a fejem.

- Ki sem fújtam az orrom fogalmam sincs mióta, mert nem volt rá szükség.

- Szóval nem tudom, hogyan lehetne takony, főleg, hogy vízszerű állaga van.

- Valamint nem tudom, mi tudhatott lerakódni az arcüregemben, ami csak akkor folyik ki, ha jobbra döntöm a fejem, és minden alkalommal csak a bal orrüregemből.

- Nem tudom, miért nem csináltak legalább egy vérvételt, vagy egy röntgent, vagy miért nem nézték meg, miből áll össze az a folyadék, ami folyt az orromból.


Nem vagyok sem paranoiás, sem hipochonder, így nem vagyok ráparázva azóta a dologra. El tudom fogadni, hogy elvileg semmi bajom, csak az előzményeket tekintve annyira nem illik sehova az egész, hogy elgondolkodtat.

Azt tudom, hogy a szakrandelésre azért kell visszamennem, ha egy hónapon át többször előfordul ugyanígy, mert akkor az agyvizem folyik valahogy.

Viszont tegnap meg ma még nem történt semmi.



2023. okt. 26. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Inkább sérülésre tippelnék. Verekedés is volt az ivászatkor?
2023. okt. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem.

Hányás is csak azért volt, mert nem is igazán bírom az alkoholt. Ritkán iszom és mégritkábban ennyit.

100%, hogy nem verekedtem, nem ütöttek meg.

Elég kevés dolog van, amire nem emlékszem onnan, de nem éreztem utána, meg nem is mondták, akikkel voltam, hogy megütöttem volna magam.

2023. okt. 26. 17:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Akkor szerintem nem vészes.
2023. okt. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Méregtelenít a szervezeted a nyákos váladékon keresztül. Simán lehet, h az orr melléküregek (homloküreg, arcüreg) váladékoznak. Nem kell megijedni tőle, jöjjön csak ki, aminek ki kell jönnie. Esetleg nyomást érzel a homlokodban vagy az arcüregedben? Foggyulladás?
2023. okt. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Mivel tök részeg voltál és nem figyelt minden mp-ben valaki végig, fogalmad sem lehet róla, hogy az idő felében mit csináltál. Pl, hogy mit ettél-ittál, feküdtél valahol 10 percig a hányásodban vagy éppen ki mivel szívatott (amit aztán letagad, vagy még nem is tudsz róla).

Ezért (is) nem részegedünk le.

2023. okt. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!