Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hétfő reggelre van időpontom...

Aranycsillag2 kérdése:

Hétfő reggelre van időpontom vastagbéltükrözésre.. Nagyon rettegek a vizsgálattól.. Kérlek nyugtassatok meg hogy nem fog fájni. 😭 Ti hogy éltétek át? Bódítást fogok kérni előtte.

Figyelt kérdés
2023. nov. 1. 15:12
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
0%
Bémegy a kígyó az alagutba...😁
2023. nov. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Szar lesz. És túl fogod élni. Valamiért fontos ez a vizsgálat, azért küldtek el rá.
2023. nov. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
74%
Kellemetlen, de amikor vége, már nem érzel semmit. Nincs utána olyan rossz érzésed, mint a fogászaton kapott injekciótól.
2023. nov. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én múltkor voltam. Én is féltem előtte, de a bódítótol elaludtam.
2023. nov. 1. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Szia, nekem többször volt már tükrözésem, bódításban.


Nagyon féltem tőle, így megértelek.


Nem azt a szót használnám rá, hogy fáj, hanem hogy kellemetlen. Maga az egész folyamat, az előtte lévő napot is beleszámítva.


De sajnos az egészség érdekében muszáj.


Leírom a tapasztalataimat, hátha segít, de kérdezz nyugodtan.



Előtte napokban bizonyos dolgokat nem szabad enni, például magok, kukorica. De valószínűleg kaptál listát is, vagy keress rá neten.



Az előtte lévő nap, amikor hashajtózol, az nagyon legyengíti az embert, nem ehetsz, csak ihatsz egy napig, közben rengetegszer lesz hasmenés a gyógyszer hatására, hogy kitisztulj. Átlátszó folyadékot ihatsz, például szőlőlé, hogy ne ájulj el. Ne csak vizet!


Magához a hashajtó löttyhöz hűtsd le előtte a vizet, amiben elkevered, mert hidegen könnyebb meginni. Nekem azt javasolták, hogy fogjam be az orrom, úgy még könnyebb inni, mert bizony nagyon nem finom.


Nagyon sokat kell inni,legalább 3-4 litert, de muszáj.


A hashajtás napján legyen nálad nedves wc papír, vagy valami törlőkendő. Illetve kenőcs, például Sudocream. A sok hasmenés csípni fogja a bőröd, a wc papír meg dörzsölni... Kend be nyugodtan két hasmenés között a bőröd ott lent, hidd el, segít.


Aznap: vigyél kísérőt, bárki lehet. Hiszen le leszel gyengülve, izgulni is fogsz, ne utazz egyedül. Ráadásul ő tudja a holmidat, táskádat is fogni, ha szeretnéd, amíg bent leszel.


Kapsz egy köpeny szerűt, mert lent teljesen le kell vetkőzn, maximum zoknit engedik. Egy külön kis öltöző rész lesz, a ruhát ott kell hagyni. A köpenyben felülsz az ágyra, majd lefekszel.


Az oldaladra kell majd feküdni, de mindent mondanak folyamatosan, mit csinálj.


Csövet vezetnek beléd, és fújnak beléd kis levegőt, mert az összeesett belet így tudják megnézni. Utána fognak belőled gázok távozni, főleg amikor hazaérsz, ez normális, ne aggódj.


Amikor vége, lesegítenek az ágyról, felöltözhetsz. Kis idő múlva mehetsz is haza.


Nekem segített átvészelni, hogy előre kitaláltam, mit eszek utána. Rettentően éhes voltam, szerencsére utána azonnal mindig ehettem, ihattam, bármit.

2023. nov. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Olvastam nagyon sok olyat hogy bódításban is éreztek mindent és ordítottak jajgattak.. Nagyon alacsony a fájdalom küszöböm..

Vannak a beleimben gyulladt részek, ezt tudták megállapítani egy hasi UH után.

Tényleg ennyire vészes ez a vizsgálat?...

2023. nov. 1. 15:34
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem bódítottak (az ambulanciás lapra ráírták, de nem), a hashajtó kellemetlen volt, nagyon kellemetlen volt maga a vizsgálat, de mivel nem bódítottak, utána gond nélkül hazamentem 73 évesen, tömegközlekedéssel. (A menyem otthon készenlétben állt, hogy értem jöjjön, de nem volt rá szükség).
2023. nov. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%
Na, ide sem megyek, asszem.
2023. nov. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
0%
vastagbéltükrözésre és a gyomortükrözésre engem is csak kényszerrel lehetne elvinni:D
2023. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
#8 & 9 Nem lennék őszinte, ha azt írnám, hogy ezek a kedvenc szabadidős elfoglaltságaim, de időnként célszerű elvégeztetni.
2023. nov. 1. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!