Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A lábakat hogyan amputálják?

A lábakat hogyan amputálják?

Figyelt kérdés

Mivel vàgják le a lábakat?

Baltával vagy fűrésszel az orvosok?

nem troll kérdés!

Komolyan kérdeztem!



nov. 2. 17:28
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
84%
Ennyire nem lehetsz ostoba...
nov. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
nem vagyok ostoba csak tapasztalatlan.
nov. 2. 17:36
 3/17 Senior Séf ***** válasza:
100%
Csontfűrésszel. Ma már a böllérek is azzal dolgoznak.
nov. 2. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Van egy rossz hírem: aki képes feltételezni, hogy baltával intéznek precíz műtéteket, nos, de. Az bizony ostoba.
nov. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Amúgy erre én is kíváncsi lennék! Pont a hentesek példája miatt!

Olyat sokat láttunk már, filmekben is, hogy kézi csontfűrésszel amputálnak. (már ha csontot is kell vágni)

De vajon van nekik elektromos is?

Csak mert a hentesek elektromos szalagfűrésze, sokkal szebb, tisztább, precízebb munkát végez, mint egy kézi fűrész! Nem beszélve arról, hogy egy 1 perces kézi fűrészelést negyed másodperc alatt csinál meg.

Meg boncolásnál a koponyát is elektromos fűrésszel nyitják fel, ilyet is látni horror filmekben.

De ha egy lábat kell levágni, akkor mindig csak kézi fűrészes verziót emlegeti mindenki. Szóval... tényleg kézzel csinálják, vagy géppel?

nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Ypszilon1980 ***** válasza:
71%
Más a hentes, más a boncolás és más az, amikor élő emberen végeznek valamilyen műtétet. Csak kézzel lehet én úgy tudom. Az elektromos fűrész már csak azért sem lehetséges, mert nem tud steril lenni, plusz melegszik ahogy vág és az nem tesz jót a lágyszöveteknek. De majd hozzáértő elmondja jobban.
nov. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

A lágy szövetet persze, hogy késsel vágják, (mármint gondolom szikével) egy fűrész szanaszét roncsolná, ott ereket kell összevarrni, stb, tiszta, precíz vágási felület kell, a húst, csak sima felületű vágóéllel lehet így elvágni.

Csontnál viszont akkor tisztább, és precízebb a vágási felület, ha nagy sebességgel mozognak a fogak.

Hasonlíts össze egy kézi fa fűrészt, egy dekopírral.


A fertőtlenítést, meg a túlmelegedést meg nem hinném, hogy ne lehetne megoldani. A fertőtlenítés teljesen egyszerű, kivehető, cserélhető fűrészlapokkal, a túlmelegedés meg szerintem annyi se lenne, mint kézi fűrésznél! Hiába gyorsabb, pont ezért hamarabb végez. Szó szerint negyed másodperc egy nagyobb csont. Ha hideg fűrészlappal kezdik, esély sincs rá, hogy felmelegedjen.

Hát, minden esetre ha tényleg kézzel csinálják, akkor ez egy piaci rés!

Biztos, hogy meg lehetne tervezni egy profi akkus orvosi csontfűrészt!

nov. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A fogorvosi fúrónál is megoldották a hűtést (és a sterilitást is), na az tényleg tud melegedni nem is kicsit...
nov. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Hova teszik a levágott lábat a kukába?

Kidobják?

nov. 2. 22:17
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Már a múlt században is (meg talán a XVIII.sz-ban is) fűrésszel vágták. Vannak is ilyen feljegyezések, hogy néha olyan gyorsan vágták, hogy a műtőasztalt is átvágták. Akkor még nem igazán tudtak érzésteleníteni, ezért nagyon gyorsan kellett csinálni, hogy kevésbé fájjon. Illetve volt ilyen is:


[link]

nov. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!