Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Mennyire és mennyi ideig kell...

Mennyire és mennyi ideig kell cukorbetegnek lennem, hogy amputáljanak a lábamból?

Figyelt kérdés
Ismerek egy 50 éves nőt aki kb. 12 éve cukros (,,csak"),és fokozatosan lefaragnak a lábából.Amit tudok róla:erős dohányos,inzulint nem adja pedig kellene,és tömény alkoholt iszik rendszeresen(lehet nem naponta,de szoktuk látni).Olyat is ismerek aki nem tart szigorú diétát,de egészségesen él ,és már 30 éve cukros túlsúllyal(nem dohányos).Neki nem amputáltak.Van neki valamennyi zsibbadása ,és kész.A szomszédomnak is évek óta (5-6 éve) magas a cukra,és a cukorgondozóba sem jár,csak a házi orvosa írta fel neki a Meforált,amit szed ,és mindenből keveset eszik.Eddig neki sincs panasza(nem dohányos).Nem merek semmit sem enni már,mert félek ,hogy amputáláshoz jutok,pedig nyugtat a doki:messze állok tőle(4éve vagyok cukros,és tabletta+diétás).

2014. aug. 14. 09:04
 1/7 A kérdező kommentje:
Tudtok valami étrend kiegészítőt amivel,még rásegíthetek a megelőzésre?Omega 3,fokhagyma jó?
2014. aug. 14. 09:06
 2/7 anonim ***** válasza:
Csak súlyos esetben szokás amputálni, amikor már maguktól nem gyógyulnak be a sebek és vérmérgezés fenyeget. Ez csak nagyon magas vércukor értéknél szokott bekövetkezni, sajnos a dohányzás meg az érszűkület miatt gátolja a spontán javulást. Ha csak tablettát szedsz, akkor nem lehet olyan súlyos az a cukorbetegség. Ha meg mindent megteszel a testsúly normalizálásáért, akkor nincs ok aggodalomra.
2014. aug. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A lényeg, hogy azt a diétát kövesd, ami elő van írva. Ahány gramm szénhidrátot előírtak, olyan adagokban, és olyan minőségben egyed. Szedd rendesen a tablettát, kezdj el sportolni, az jó hatással van a vércukorszintre, és mérd rendszeresen a cukrodat. Ha az éhgyomri vércukorérték normális, akkor jól van beállítva a diéta, és nincs okod az aggodalomra. A magas vércukorszint indítja be azokat a káros folyamatokat, amik hatására tönkremennek az erek, idegek, és ennek lesz a vége az amputálás (erre rásegít a dohányzás is). Ha rendben van a vércukorszint, ezek kóros anyagcsere-folyamatok nem mennek végbe, és nem kell félned a következményektől. Ha magasnak ítéled meg az éhgyomri vércukrod, akkor vissza kell menned, hogy a terápián/ diétán változtassanak.
2014. aug. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez nem így meg, hogy akkor x éve cukorbeteg, és akkor már megy a lába a kukába.

Lábat akkor kell vágni, ha valaki nem törődök a cukorbetegséggel-->magas a vércukra-->az erek tönkremennek-->a lábak elhalnak.

Én 7 éve vagyok cukorbetegek, semmi bajom, van sok cukorbeteg ismerősöm, senkinek se vágták le a lábát, pedig sokan gyerekkoruk óta cukorbetegek, tehát már több, mitn 20 éve.

2014. aug. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az előttem szólók már leírták a lényeget.

ne parázz, ez nem úgy van, hogy hipp-hopp levágjuk...


előny, ha nem dohányzol, és diétázol. ráadásul az alkoholt is hanyagold.


ha ezeket betartod, akár száz éves is lehetsz két lábon.persze azért figyeld a talpad, mert ha érzéketlen, akkor menj dokihoz.de ez veled nem fordulhat elő.


fel a fejjel!

2014. aug. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz nem cukorbetegnek kell lenni, hanem a betegség mellett magas cukor szint kell, hogy szövődmények keletkezzenek.


Ha valaki tudja tartani az étkezés utáni 2 órával mért vércukor szintet 7.7 alatt, akkor nincs gond.


A tartósan magas cukor szint olyan anyagcserét generál, amiben megnövekszik a vér koleszterin szintje és ez okozza a bajt.


A koleszterin lerakódik a kapiiláris erekben és azután egyre vastagabb ereket is el fog zárni.


A legérzékenyebb és bőséges vér áramlást igénylő szervünk, a szem ideghártyája. Ott vesszük észre legelőször ezt. Ott a szó legszorosabb értelmében látható sötétedő foltokban kis területeken csökken a szem érzékenysége. Aztán ha a cukor magas és a beteg nem szedi rendesen a koleszterin csökkentő gyógyszertt vagy zsíros ételeket eszik, akkor jönnek a szövődmények.


A szem után a vese következik és a belső szervek, de a szervezet többi ereiben is lerakódik a koleszterin és lassan, egyre több helyen beszűkíti és elzárja a keringés útját. A szervezet sejtjei megfuuladnak a vérben lévő oxigén anyagcsre nélkül és éhen is halnak.


Ez azzal előzhető meg, ha a vércukor szintjét normál értéken tartjuk. A koleszterinre is vigyázni kell, ne emelkedjen meg, viszont ez a magas cukortól fel fog menni.


.

.


Mivel én is érintett vagyok a cukor anyagcsre problémával, ezért elég sokat utána olvastam ezeknek és kísérleteztem is magamon omega3 olaj kapszulákkal.


Amióta ezt szedem és a cukrom 5.4-6,7 között tartom, Azóta a szememben kezdődő szövődmény mérete jelentősen csökkent.


Az 1 grammos halolaj kapszulából veszek be reggel és este 1-1 szemet és a CLA kapcsulából délben és az éjszaka folyamán ha felébredek (fel szoktam), akkor veszek be 1 grammos kapszulát. Emellé még szedek atorvasztatint 40+20 mg-ot. Ez így nekem jelentősen javít a szemeben kezdődött problémán.

2014. aug. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Így van, az étrend még az étrendkiegészítőknél is fontosabb. S nem csak a tápanyagok mennyisége, hanem minősége is. Az egészséges étrend és életmód önmagában javulást szokott hozni. De ismerek egy étrendkiegészítőt is, ami hatékony szokott lenni cukorbetegség esetében (privátban).
2014. aug. 16. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!