Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ha valakinek a domináns...

Ha valakinek a domináns karját amputálják, mennyire tud megtanulni például írni a másikkal?

Figyelt kérdés
Pl ha egy jobb kezes a jobb, vagy egy balkezes a bal karját veszti el. Illetve mennyi idő, mire hozzászokik a másik kézzel való íráshoz? Mi okozhat még eleinte nehézséget?

2020. máj. 7. 20:54
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Teljesen, de nem is kell amputálni, elég ha "csak" eltörik pl. Anyumnak el volt törve a könyöke, karja felkötve hónapokig gyerek korában. 1 hónap alatt megtanult bal kézzel írni. Amikor meggyógyult a keze, még egy fél évig mindkét kezével tudott írni, aztán a ballal elfelejtett, mivel normálisan használta a jobb kezét. Azt mondja, hogy most is meg tudna tanulni, csak már több időbe telne, mint akkor.
2020. máj. 7. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
87%
Én szórakozásból megtanultam bal kézzel írni, és egyáltalán nem volt nehéz! Pedig tutira nem vagyok "kétkezes", mert iszonyat ügyetlen a bal kezem, de az írás megy vele, csak csúnya az írás. Mintha valami alsó tagozatos rossz kisfiú írta volna, aki nem akar figyelni a külalakra :D Egyébként nyugodtan próbálgasd, hacsak nem vagy épp abban a helyzetben, hogy nem tudod ezt megtenni. Én élveztem ezt megtanulni :)
2020. máj. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
85%

Ja, az idő lemaradt... Szóval igazából pár óra, 2-3 nap alatt már egész profinak lehet lenni, ha az ember gyakorolja!

Nyilván ez azért nagyon sok mindentől függ, pl életkor (idős korban már nehezebb), pszichés állapot (akinek éppen amputálták a karját, az nyilván nem érzi magát élete csúcspontján), kézügyesség, stb.

2020. máj. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%
Nekem télen a jobb vállam volt eltörve, nagyon nehezen és lassan ment ballal az írás, csak nyomtatott betűvel tudtam írni, eleinte irtó rondán, majd szebben.
2020. máj. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!