Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Hogy tudok eljutni állami...

Hogy tudok eljutni állami fogorvoshoz?

Figyelt kérdés
Pár éve költöztem magyarországra és nem teljesen látom még be az egészségügyi rendszert. Minden papírom megvan ahhoz, hogy orvoshoz tudjak menni, csak nem tudom, hova menjek / hova telefonáljak időpontért. Nincs még háziorvosom, de általában nem vagyok az otthonomhoz közel, hiszen másik városban tanulok (Szeged). Elvileg itt is jogosult vagyok ellátásra, mert itt tanulok, de a fogorvosok körzetekre vannak osztva. Van valami központi rendszer, vagy elég ráböknöm egyre és ahhoz bejelentkezni?

#Szeged #fogorvos #Államifogorvos
nov. 7. 12:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem mehetsz bármelyikhez. Általában az adott város honlapján vagy a rendelőintézetének a honlapján van információ a fogorvosi körzetekről. Lakcím alapján van a besorolás.

De ha nem találod, akkor hívd fel a városi rendelőintézetet és ott is meg fogják tudni mondani.

nov. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

A lakcimkártyád szerinti területileg illetékes háziorvost az önkormányzat honlapján meg tudod nézni.


A fogorvoshoz viszont nem kell beutaló oda mehetsz magadtól is.

Meg nézed hogy ahol laksz ott hol van a szakorvosi rendelő. ott a fogászati rendelésnél megnézed hogy melyik fogorvos a te körzetes fogorvosod.


Ezekhez csak a saját lakcimed ismerete, és kis internetezés kell..:)

nov. 7. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nincs lakcímem szegeden, csak oda járok iskolába.
nov. 7. 12:40
 4/9 A kérdező kommentje:
A felsoroltakkal tisztában vagyok, csak elég messze vagyok a lakcímemtől és nem tudok hazamenni. Elvileg el lehet menni abban a városban is fogorvoshoz, amelyikben tanulsz, de pont azért nem tudom a menetét, mert nincs itt lakcímem.
nov. 7. 12:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát, akkor hívd fel a városi rendelőintézetet, a recepciót, vagy ha van külön fogászat és annak van elérhetősége, akkor őket. Meg fogják mondani, hogy hova mehetsz.
nov. 7. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
56%
A kórházi fogászatra menj!
nov. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
Azt is lehet csinálni, hogy felhívogatod a hozzád közeli fogorvosokat, elmondod mi a helyzet, és megkérdezed, hogy fogadnának e. Mivel azt megteheti, csak nem köteles. Persze nagy reményeid ne legyenek, hiszen mindegyik valószínűleg hetekkel/hónapokkal előre be van táblázva, nagy eséllyel nem férsz bele az idejükbe, stb. De egy próbát megér, csak pár telefon.
nov. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6: Nálunk kórházban nincs fogászat :D
nov. 8. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hallgatói gyakorlatra páciensnek biztosan szívesen fogadnának Szegeden. :)
nov. 8. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!