Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Állami vagy magán fogorvoshoz...

Állami vagy magán fogorvoshoz jártok?

Figyelt kérdés

Én magán fogorvoshoz járok, mert anyukám sok rosszat mesélt az állami ellátásról. Ő viszont hajlamos túlozni az ilyesmiben.

Sok baj van a fogaimmal. Többet is tömni kéne, viszont nem állok túl jól anyagilag.

Drága helyre nem biztos hogy megyek, az olcsóbb magánellátás pedig ugyanolyan szerencsejátéknak tűnik mint az állami ellátás.

Arra gondoltam hogy először csak egy fogamat csináltatom meg a körzeti fogorvossal, aztán meglátom milyen a végeredmény.

Az állandó lakcímem Nagytarcsán, az ideiglenes pedig Csepelen van.

Ti mit gondoltok? Tényleg olyan rossz az állami ellátás?



2020. máj. 18. 00:31
 1/10 anonim válasza:
Szerintem nem az. Vagyis az én fogorvosom nagyon is jó. Az egész család hozzá jár és eddig még semmi panaszunk nem volt rá..Sajnos vagy nem sajnos magán dokis tapasztalatom nincs de amíg ez a doktor nő dolgozik szerintem nem is lesz😁
2020. máj. 18. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nálunk az állami fogorvos az egy kész szörnyeteg. Jobban félek tőle, mint kiskoromban a sötéttől.
2020. máj. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Állami. De végez magánba is kezelést. De csak azért oda, mert ismerősöm. :). Jól dolgozik vagyis legalabbis nekem mindent jól megcsinál :D.
2020. máj. 18. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Helye válogatja. Ahonnan származom, ott gyakorlatilag ugyanazt az ellátást kapod az államitól, aki munka után magánná vedlik.


Budapesten viszont inkább rosszak a tapasztalataim. Amúgy is alig merek fogorvoshoz menni, úgyhogy amíg anyagilag belefér, lehetőleg a magánt választom, sokkal jobbak a körülmények.

2020. máj. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

magán

a körzetinél egyszer jártam, amikor ideköltöztem, mert begyulladt az ínyem

megdicsért, hogy akkor 30 évesen nincs tömött fogam (sajnos van 4 darab), majd mondta, hogy látja, be van gyulladva az ínyem alul (fölül volt begyulladva, bár nem vagyok fogorvos, de ha alul rózsaszín az ember ínye, fölül meg vörös és fáj, akkor azért vannak tippjei az embernek...)....ezek után gyorsan felírt valami gyulladáscsökkentőt én meg azóta is 70km-re innen Budapestre járok fogorvoshoz minden fél évben.

2020. máj. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Magán. Egyszer voltam államinál amikor nagyon fájt és az orvisom nyaralt, azt hittem elájulok a székben. Alapból azzal kezdte, hogy ha begyulladt a fogan gyökere, azaz gyökérkezelni kell és már be is dagadt/gennyesedett az arcom akkor ott ki kell húzni RÖGTÖN. Aztán mikor mondtam hogy ezt inkább hagynám a sajátra, csak a gyökeret kapja ki akkor azt mondta hogy úgyse ér semmit az érzéstelenítő, csinálja nélküle és ott is hiába mondtam h de én kérek f.sott bele szépen szólva.

Ez egy idióta, biztosan vannak jók is meg a fizetősök közt is szadisták. De mivel az enyém egy angyal én inkább kifizetem, sose volt panaszom rá semmilyen tekintetben (munka, kedvesség stb)

2020. máj. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Annyiban igaza volt, ha megvan dagadva és bevan totál gyulladva akkor az érzéstelenítő semmit se fog érni. Antibiotikumot kellett volna elsőnek adnia.
2020. máj. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Állami. Semmi panaszom nem volt.

Aztán lecserélték, közben elmentem egy másik fogorvoshoz, aki a nővéremnek véletlenül a teljesen jó, csont fogát húzta ki. Mint kiderült, amelyiket "ki kellett volna húzni" azt sem kellett volna. :D

Visszamentünk családostól az újhoz, aki szépen megcsinálta neki. Azóta csak párszor voltam, de nagyon jól végzi a munkáját.

2020. máj. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

31 éves koromig államiba jártam "magánba" (ismerős volt a fogorvos és vállalt annak ellenére, hogy nem oda tartoztam), viszont egy komolyabb beavatkozássor miatt egy dícsért magánhoz kényszerültem, ami mint utólag kiderült életem legdrágább és egyik legnagyobb hibája volt!

A magán annyiban jobb, hogy ott dől a pénz és így telik jó eszközökre és anyagokra, ellenben a magasról leszrt államival (ismerős fogorvos panasza).

2020. máj. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én magánba,mióta traumatizált az állami
2023. jan. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!