Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért járok 10 percenként...

Miért járok 10 percenként pisilni?

Figyelt kérdés

22 éves nő vagyok .

Reggel és este szó szerint 10 percenként pisilnem kell , de van olyan is hogy csak úgy érzem hogy kell .

Ez az állapot már vagy 4 hónapja tart . Úgy kezdődött hogy az alhasam fájt 1 hónapig , az orvos írt fel gyógyszert aztán a fájdalom el múlt.

Azért nem mentem a sűrű pisiléssel még orvoshoz mert arra gondoltam hogy a szorongásom miatt lehet ez .

Reggelente a leg rosszabb a szorongás . Nincs rá okom igazából. Lehet ezt is valami hormon csinálja ? Milyen orvoshoz menjek?



nov. 9. 09:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Simán lehet szorongás miatt. Én ha ideges vagyok 5-10 percenként rohangálok pisilni.

De lehet más oka is, felfázás, hólyag gyengeség.

nov. 9. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Nekem is ez van február óta, plusz folyamatos barnás véres folyás nagy mennyiségben. 2 kortyot megiszom és mehetek wc-re. Antibiotikum nem használt,nem tudom kit tudnék még.
nov. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Kérdező te is, 2-es te meg pláne - menjetek orvoshoz! Komolyan nem értem az embereket, hónapokig szenvedtek ilyennel... A női anatómia miatt sajnos a húgyhólyag, húgyvezeték gyulladása (népis nevén felfázás) elég gyakori, és sokszor nem múlik el egy kezelés után, könnyen visszafertőződik, illetve erre hajlamosaknál is gyakran előjön, nem megfelelő vagy nem végigszedett antibiotikum esetén is visszatérhet stb. Első körben háziorvos, aztán majd ő küld tovább ha kell, de urológushoz is mehettek, tudtommal oda nem kell beutaló. 2-es te nőgyógyászhoz is menj el, gondolom már a hüvelyedre is ráhúzódott a fertőzés... tényleg nem gondoltad, hogy fél éve tartó véres folyással orvoshoz kéne menni? :(
nov. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Voltam orvosnál, kétszer is! Egyik fogamzásgátlót akart felírni, másik antibiitikumot, amit végigszedtem, de nem használt...
nov. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
És akkor beletörődsz? Nekem nem fáj, te dolgod.
nov. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A pszichés tényezők közrejátszhatnak, de a leírásod alapján lehet szervi, egészségügyi probléma is, aminek a következménye... már ha persze még aktuális...
nov. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Belettél oltva valamivel?
nov. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez ha fájdalommal kezdődött és már bő 2 hónapja tart ennek vmi belső szervi oka van az tuti.

Én lassan 50 leszek de nem nő hanem ff vagyok, oké te fiatal vagy értem nem kellene ennek lennie :( Én ha a gép előtt vagyok mint most is, van hogy sőt sokszor hogy felteszem a lábamat, és akkor 3X olyan sűrűn kell mennem mintha lent lenne a lábam, ez orvosilag is tény. Még suhanc koromba párszor berugtam rendesen sörrel, és még aludtam 1X se kellett wc-ni! nem is ingerelt! na de mikor felébredtem akkor aztán volt felhőszakadás, kérdést feltettem honnan ez a sok?? Este már a vizet is csak kortyolgatom, mert ha többet viszek be kész végem, alvás kilőve. Hát nem tudom mennyit segít, de próbálj meg vmit sportolni kocogni szval vmit, lehet idővel frissül a szervezeted, de a korod miatt gondolom amúgy is szaladsz eleget.

Itt van ez (de gondolom már átfutottál ezen is): [link]

dec. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bocs! 4 hónapja, elírtam, velem megesik már. Közbe megkérdeztem az AI-t! ő min. tud olyan okosat mondani mint itt sokan, köztük én is.


A gyakori vizelési ingernek sok lehetséges oka lehet, és nem mindig jár együtt megnövekedett vizeletmennyiséggel. A gyakori vizelési inger ronthatja az életminőséget, és akár betegség tünete is lehet, ezért fontos, hogy orvoshoz fordulj, ha tartósan fennáll.


A gyakori vizelési ingert okozhatja:


• Nagy mennyiségű folyadékbevitel, különösen vízhajtó hatású italok, mint a kávé, a tea, vagy a sör.


• Bizonyos gyógyszerek, például vérnyomáscsökkentők, vízhajtók, vagy antidepresszánsok.


• Húgyúti fertőzés, amely általában fájdalmas, csípős vizeléssel, hólyagtáji fájdalommal, zavaros, bűzös, vagy véres vizelettel jár.


• Cukorbetegség, amely általában szomjúsággal, fogyással, fáradtsággal, száraz bőrrel, viszketéssel, sebgyógyulási zavarral jár.


• Terhesség, amely általában a terhesség első és utolsó harmadában okoz gyakori vizelési ingert, de más tünetekkel is jár, mint a hányinger, a mellfeszülés, a szagérzékenység, a hangulatingadozás, vagy a menstruáció elmaradása.


• Kismedencei daganatok, amelyek nyomást gyakorolhatnak a húgyhólyagra, és más tünetekkel is járhatnak, mint a hasi fájdalom, a vérzészavar, a fogyás, vagy a lábdagadás.


• Neurológiai betegségek, amelyek károsíthatják a húgyhólyag idegellátását, és más tünetekkel is járhatnak, mint a zsibbadás, a gyengeség, a koordinációs zavar, vagy a remegés.


• Pszichiátriai betegségek, stressz, szorongás, amelyek befolyásolhatják a húgyhólyag működését, és más tünetekkel is járhatnak, mint a hangulatzavar, a félelem, a pánik, vagy az alvászavar.


Ha a gyakori vizelési ingeredet nem tudod magyarázni a folyadékbevitellel, az étrenddel, vagy a gyógyszerekkel, akkor javaslom, hogy keresd fel a háziorvosodat, aki elvégezheti az alapvető vizsgálatokat, mint a vizeletvizsgálat, a vércukorszint mérése, vagy a terhességi teszt. Ha szükséges, a háziorvosod beutalhat más szakorvoshoz, például urológushoz, nőgyógyászhoz, endokrinológushoz, neurológushoz, vagy pszichiáterhez.

dec. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!