Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Milyen a helyzet ha bemész...

Milyen a helyzet ha bemész egy onkológiai osztályra látogatni?

Figyelt kérdés

Szóval az érdekelne, hogy mit tapasztal ott egy látogató. Minden hány? Büdös van? Mindenki rosszul van? Vagy hogy kell ezt elképzelni? Mert ha így van,baz borzasztó szörnyű mind a betegnek,mind a hozzátartozónak.

Ha valaki tud, tapasztalatokra lennék kíváncsi! Köszönöm!



nov. 14. 09:32
 1/5 A kérdező kommentje:
*Mindenki hány
nov. 14. 09:32
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez nagyon függ az aktuális helyzetektől, betegektől, de azért akik ott vannak, nincsenek túl jó állapotban általában. Nincs büdösebb, mint egy általános belgyógyászati osztályon.
nov. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem jártam belgyógyászati osztályon sem hála istennek, de egy ismerősöm apukája nem rég halt meg rákban, az onkológiàn és ismerősöm mondta, hogy hát na, szóval azért mindenféle szag volt ott , mikor ment latogatni (hányás, széklet, meg úgy alapból azért gondolom alapból van egy kellemetlen atmoszféra egy ilyen osztályon) és mondta, hogy az apukájàval egy szobában volt még két másik daganatos ember és az egyik szinte ki sem jött a mosdóból és lehetett hallani, hogy folyamatosan hány, a másik meg az apukája melletti agyon a vesetàlba hányt párszor,azalatt az idő alatt, míg látogatóba volt. Nem tudom, de szerintem szegényeket alapból megviseli a kemoterápia, akkor ezek a plusz kellemetlen szagok még jobban irritàlhatjàk őket és így biztos nagyon nehéz gyógyulni. Nem csak fizikailag, mentálisan is megviselhet ilyen állapot embereket. Én pl alapból rettegek és rosszul vagyok a hányástól. Ha más van rosszul akkor is. Na most ha nekem ilyen osztályon kellene feküdnöm (soha ne legyen ilyen), tiszta pánik lennék a saját rosszulléteim mellett. Nem tudom, biztos van egy ágyas kórterem, vagy nem tudom, de gondolni kellene talán a kezelést kapókra, hogy lehet, egyedül rosszullenni kevésbé megrázó, mint még iksz embert hallgatni, hogy rosszul vannak. Aztán lehet naiv vagyok, de valahogy én így látom.
nov. 14. 13:56
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy általában rossz állapotú betegeknek nem jó az egyedüllét, jó ha van más mellette, aki tud szólni ha gáz van. Én voltam sok osztályon, de a krónikus belosztály sem jobb, onkológián is attól függ kik vannak, de persze lehet olyan, hogy minden beteg teljesen kivan, rosszul vannak, stb., nem kellemes hely az biztos.
nov. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát én magamból indultam ám csak ki, hogy én pl sokkal szívesebben szenvedek egyedül, mint hogy valaki ott "aszisztaljon" hozzá. Persze kivéve, ha közeli hozzátartozó jönne látogatni. De én otthon is ha beteg vagyok, szívesebben vagyok egyedül.

Hát mindenesetre azért vannak sejtéseim ,milyenek lehetnek ezek a helyek a magyar kórházakban....

nov. 14. 14:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!