Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Semmelweis Egyetem Fül-Orr-G...

Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikára nem Pesti ként?

Figyelt kérdés
Szép napot! Az lenne a kerdesem , hogy ha én esztergomi lakos vagyok de külön ilyen tinitus szakrendelés nincsen itt , csak Pesten akkor én jelentkezhettek oda? Nagyon nem birom és kéne valaki olyan aki nem le huzni akar pénzel hanem tényleg segiteni akar . A telefont nem vette fel senki így nem tudtam idő pontot kérni órákig próbálkoztam . Esetleg ha be megyek akkor ott kérhetek idő pontot ha így “ külsős “ kent lehet?

nov. 20. 14:40
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos BP-ikent nem tudom ajanlani a TB-s szakorvosokat. Nem veszik fel a telefont, ekonzultacio idopontjat lesz*rjak ami 1 ora lenne, hogy erecept feliras peldaul, 2024-re szolo idopontok, a bunkosag akkora hogy a skala robban szet (98% ban az TB-s orvosok ilyenek), rad sem neznek, alig kerdeznek. Nem mondom nincs jo orvos, de a legtobbjuk utal TB-n lenni. Az enyem pl. (pszichiater) elkezdte, hogy elege van ezekbol a hulye f*szokbol mint magabol is az irodajaban (sulyos rekurrens unip. klinikai depresszio - en nem o), ugy, hogy voltam 5 hetet fekvoben nyilt osztalyon es o kezelt, allitotta be a gyogyszerem, kellett mennem konzultaciora le hozza, neha feljott o.


De mar lesz*rtam mit mond, csak irja fel a gyogyszerem. Es azert nem hagyom ott mert nincs jobb, ezt kepzeld el. Max maganban igen, jo dragan. De ott kinyalnak melle ha perkalsz. A kezelesek tobbsege nagyon invaziv, brutal. Nem figyelnek a paciens komforterzetere nagyon sokszor. Turelmetlenek, na nem irom tovabb a listat.


Kepzeld el ugy, hogy ugy viselkednek, mintha ugy gyulolnek a melojukat, hogy benzinnel szetontenek az egesz epuletet az emberekkel egyutt (kiveve a kollegak) es begyujtanak. Na kb ilyen a TB-s ellatas eszmeletelen nagy resze. Igen es most jonnek mindjart akik azt mondjak nem igy van o nem ezt tapasztalja, igen o lehet, hogy nem. De teruletileg illetekes korhazba mehetsz csak, esetleg ha a haziorvos felveszi a telefont vagy asszisztens (rohej) akkor mehetsz beutaloert es bizonyos helyre - de az is lutri hogy kihez jutsz be.


En mindig maganba megyek, es ha aki teheti szerintem mindenki. Ekkora pofatlansagot, lesz*romsagot amit muvelnek nehez elviselni mint ember - ember. Mert ok is azok, semmivel nem tobbek azert mert PhD foorvos titulus. Ugyanugy megszuletett ahogy en, ugyanugy meghal valamikor, ahogy majd en. Es ugy felhuzzak az orrukat ha elkezded kijavitani oket, hogy az borzaszto, legyen szo anamnesisrol, legyen szo gyogyszeresz tanulo vagy es ertesz a latin/gorog nyelven.


Az en esetemben haemangiosis helyett haemangioma-t ir, az elso egy betegsegbol fakado malkondicio a masik egy rosszindulatu tumor vagy daganat. Aztan kerdeztem, mert odaadta az ambulans lapot, hogy ez komoly hogy daganatom van? Es nem irt fel semmit, nem utalt be onkologiara semmit nem mondott. Kerdeztem, hogy "Bocsanat Doktor Ur csak gyogyszereszetire jarok es ertem a terminologiakat es nomenklaturakat, de el tetszene mondani, hogy milyen gyogyszerrel kezeljem vagy mit tegyek mert borgyogyaszati orvosira nem jartam." Erre mondta mirol beszelelek mar. Erre mondom hogy itt van a papiron, hogy haemangioma. Kikapta a kezembol es nezi, majd "istenem", majd elorol egesz, total az volt a fejeben valamiert, hogy ez rak, de nekem nem tunt annak azert volt fura meg a hozzaallas, ilyenkor azert mas a procedura meg egy idiotatol is. Aztan atjavitotta, felirt egy corticosteroidos antifungalis meg egyeb mikroorganizmus elleni kenocsot. Nyilvan ra sem irta hogyan kenjem, de utana nezve bizonyos elofizetett helyeken meg ismert kormanyzati egeszsegugyi oldalakon tajekozodtam rola, hogyan kell hasznalni.


Na de en gyogyszereszetire jarok. Anatomia kb. megvan, farmakologia kinetika/dinamika/vigilancia, immunologia, kortanismeret, hatastan/toxikologia, statisztika is meg sorolhatnam. De egy hetkoznapi ember mi a lo*ikulat csinaljon? Eszre sem venne ezt, haziorvosnak megmutatja ha keri egyaltalan es ranez "maganak carcinomaja van errol nem tajekoztattak?"


Sajnos ilyen a TB-s ellatas. Ha kell maganba menj, foglalorvost.hu-n vannak jo orvosok, arakkal feltuntetve. En pszichiatriara jarok TB-re, es eleg lazakezu az orvosom halistennek, es egyutt beszeljuk meg mit miert es en miert gondolom ugy. Tehat elismeri hogy valahol szakmarokonok vagyunk. Es mindig mondja, hat probaljuk ki. Aztan felir egy kamudiagnozist :), es a gyogyszert tamogatassal. Igen igen, ez igy megy itthon. Es kepzeld el forditva, radhuznak kamudiagnozist mert nem akarnak veled torodni, telenyomnak clozapinnel es egy ketlabon jaro salata leszel (elnezest aki ezt olvassa es szedi), a clozapine az a legvegso stadiumu gyogyszer a skizofreneknek akik kezeles-rezisztensek.

nov. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Ypszilon1980 ***** válasza:
Mehetsz oda, de valószínűleg kell időpont, meg sokat kell várni is. Telefont nem csak ott nem veszik fel, hanem máshol sem, hiába az van megadva időpont előjegyzésre, akármire.
nov. 21. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!