Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Létezik még olyan hogy írásban...

Létezik még olyan hogy írásban kérhetem hogy megtagadom az újraélesztést, ha az bizonytalan egészségi állapotot jelentene ? Ez orvos és közjegyző által volt lehetséges.

Figyelt kérdés

nov. 28. 08:20
 1/6 A kérdező kommentje:

Ha jól tudom volt ilyen lehetőség. Ép tudattal lehetett kérni..

Pl ne kerüljek lélegeztető gépre, ha a gyógyulás bizonytalan...

A közjegyző elég sokba került

nov. 28. 08:22
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

Persze, élő végrendeletnek nevezik. Kizárólag közjegyző előtt lehet rendelkezni. Itt olvashatsz erről bővebben.


[link]

nov. 28. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, élő végrendelet a neve.


Nem tudom Magyarországon konkrétan mire terjed ki. Hollandiában élek, itt konkrétan két esettel talalkoztam, a közvetlen környezetemben, ami elgondolkodtatott.

Az egyiknél az idős nőnek volt egy nem kér ujraelesztest, nem kér semmi ellátást, ami gépekre köti nyilatkozata. Covid előtt volt pár évvel, hogy tüdőgyulladást kapott és nagyon szenvedett, alig kapott levegőt. A lánya kihivta a mentőt, ők bevették a kórházba és ott az orvos elmondta, akkor lesz jobban, ha kisidőre lélegeztető gépre teszik. A nő azt mondta, akarja, alá is irta a szukseges papirt, így a nyilatkozata semmissé vált. Pár nappal később agyverzest kapott és kimondottan xar allapotba került. A lánya azt akarta, vegyék le a lélegeztető gépről, hiszen az anyjának volt ilyen nyilatkozata, de nem tették, nem tehették, mert alairta a kórházba keruleskor a papírt, ami engedte a kezelést. A lánya totál kiborult, hogy az anyja kb vegetálni fog az akarata ellenére, ügyvédet keresett, de már nem volt rá szükség, pár nappal később egyéb komplikációk miatt meghalt az anyja.

A másik rákos volt, az eutanáziarol gondolkodott. Ez egy hosszadalmasabb folyamat, tehát nem ma kérem, holnap meg elaltatnak típus. A háziorvosa elmondta, ha kervenyezi és közben valami akut betegsége vagy sérülése lesz, pl tüdőgyulladás, vagy eltori a lábát, q fájdalomcsillapítason kívül semmi mással nem kezelik majd. Ha kéri a további kezelest, tehát pl antibiotikumot, vagy gipszelest, azzal megszakítja az eutanázia kérelmemet folyamatát, így el fogják utasítani.

nov. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Én olyanra gondoltam, hogy esetleg egy baleset - vagy mint említetted agyvérzés miatti állapotra, amikor már nem tudják egészséges szintre visszahozni a beteget.

Vagyis tudatomon kívül vagyok és nincs esélyem a gyógyulásra.

Áttanulmányozom a mellékletet.

nov. 28. 10:25
 5/6 anonim ***** válasza:
28%
Az orvos nem szegheti meg az orvosi esküjét .Ő életet ment,és nem a halálba segít
nov. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

5!


A halalba segítés az lenne, ha konkrétan segítséget nyújtanak, tehát pl halálos adag morphint adna be. A betegnek joga van mindenféle kezelés visszautasitasahoz, ennek köze nincs az orvosi eskuhoz

nov. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!