Kezdőoldal » Otthon » Albérlet » Közjegyzői okirat albérlethez...

Közjegyzői okirat albérlethez mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2023. nov. 5. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Azt nem tudom,csak annyit hallottam róla,ilyen szerződéssel azonnal ki lehet a bérlőt rúgni.
2023. nov. 5. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
72%
Nekem 6 éve volt 80 ezer forint, és ahogy írja az egyes válaszoló, azonnali hatállyal ki tudnak rakni, ha akarnak. Téged is véd nyilván, de a másik oldalt is nézd, sok mindenre feljogosítja a bérbeadót.
2023. nov. 5. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
2 hete volt 50. Igaz, mucsajvidéken.
2023. nov. 5. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Ez az azonnali kirakás sajnos nem igaz. Van közjegyzői szerződésem és hónapok óta nem fizető albérlőm. Végig kell szabályosan csinálni mindent. Először fizetési felszólítás, aztán a felmondás. Ha nem költözik ki határidőre, akkor újra a közjegyző, aki a kiköltözési nyilatkozat alapján elindítja az ügyet. Aztán a hatóság kijelöli a végrehajtót. A végrehajtó felszólította az albérlőt, hogy 15 napon belül költözzön ki. Most tartunk itt. Valószínűleg a nov.15-i moratórium előtt már a végrehajtó nem fog tudni intézkedni, a kiköltözés szept.30-án lett volna esedékes.

Azt bánom, hogy a közjegyzői papírba bízva teljesen szabályosan csináltunk mindent, ahelyett, hogy felmentünk volna pár emberrel és kidobtuk volna a lakásból. Vagy feljelentett volna vagy nem. De most még legalább fél évig csinálja az adósságot, mert ugye az albérlőnek jogai vannak, gázt, villanyt nem lehet kiköttetni...

2023. nov. 5. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Emlékszem, amikor megírtuk a közjegyzői szerződést, akkor a bérlőm leírt benne pár pontot, hogy mikor tehet ki a lakásból, ha nem teljesítem a leírtakat. A nem fizetés pl ilyen volt, ráadásul mi 8 napot írtunk bele. Nagyon sajnálom 4-es, hogy ennyire visszaél a bérlőd a bizalmaddal, nem tudtam, hogy ez ilyen hosszadalmas folyamat! Kitartást,remélem, hogy a dolog jól zárul és kiköltözik a bérlőd!
2023. nov. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5. 8 nap a fizetési felszólítás határideje. Utána a felmondásnak is van határideje, nem írhatod neki azt, hogy másnapra felmondasz. És mindennel csak megy az idő.
2023. nov. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

4: Azonnali hatályú felmondásra jogosít a nem fizetés. Így akár 24 órát is szabhatsz neki elköltözni.

Ha nem megy el, akkor mész be a közjegyzői irodába.

A fizetés másodlagos dolog, mennyi egy napra, 3000, 8000?...

Nem ez a fő károd, hanem az, ha marad.

2023. nov. 5. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk augusztusban budapesti irodában 55 vagy 58 ezer volt, nem emlékszem pontosan. A bérbeadó fizette a felét.


Nem jogosít azonnali kirúgásra, honnan veszitek ezt? Oly módon védi a bérbeadót, hogyha a bérlő MEGSZEGI a bérleti szerződés feltételeit és az alapján törvényesen felmondja a bérbeadó a szerződést, de a bérlő nem hajlandó kiköltözni, akkor hosszas peres huzavona helyett a közjegyzői okirat miatt bírósági végzéssel azonnali hatállyal kilakoltatják a bérlőt.


Én bérlőként teljesen jogosnak érzem.

2023. nov. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8. Az a baj, hogy mire ez a bírósági végzés megszületik az azonnali kilakoltatásról addig hosszú hetek telnek el. Mint írtam a végrehajtó felszólította, hogy 15 napon belül költözzön ki. Nyilván a 15 nap a térti- vevényes levél átvételétől számít. Ha nem veszi át a levelet és az visszaérkezik a végrehajtóhoz, azzal is elmegy legalább egy hét, ha nem több nap. Nálunk ez volt, hogy nem vette át sem a fizetési felszólítást, sem a szerződés felmondását. Ha letelik a végrehajtó 15 napos határideje, akkor gondolom be kell adnia a bíróságra és ők kiadják a végzést. De ez is idő.
2023. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
65%
9-es, te a 4-es vagy? Ez még mindig sokkal rövidebb, mint egy per. Azt írtad hónapok óta nem fizet, azért azt nem értem miért húzódik ennyi ideig. Pl. a mi szerződésünkben az van, hogy ha az esedékességtől számított 4. napig (!!!) nem fizetünk, akkor azonnali (nem 8 meg 15 napos) hatállyal felmondhatja a szerződést és 48 órán belül ki kell költöznünk. Levélkézbesítés: ha az első kézbesítési próbálkozástól számított 5 napon belül nem vesszük át, kézbesítettnek minősül, akkor is ha visszautasítjuk az átvételt. Ha ez nem történik meg, indul a közjegyzői, bírósági kilakoltatás, aminek nyilván vannak ezek a 15 napos törvényben foglalt határidejei, de még ezekkel együtt is ha kimaxolják max. 1-1,5 hónap. Sajnos nagyon sokat számít, hogy mi, hogyan van a szerződésbe belefoglalva. :(
2023. nov. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!