Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Baj, ha így adom le a székletm...

Baj, ha így adom le a székletmintàt, széklet vér meghatározáshoz?

Figyelt kérdés

Szorulàsos vagyok sajnos, eléggé, ezért félek, hogy keddre, amikorra be kellene vinnem a 3 székletmintàt a kórhàzba, nem lesz meg a három. Kaptam a laborban 3 spéci széklettartàlyt, aminek az aljában folyadèk is van. De olyan nehezen akartàk még azt is odaadni, hogy nem akartam úgymond elpazarolni, ha keddig nem lesz meg a hàrom, hogy ma reggel, a mintát mèg egy forró vízzel àtmosott befőttesüvegbe raktam, azt zártam le, és tettem be a hűtőbe, gondoltam, ha meglesz keddig a három, akkor majd csak kedd reggel veszem ki a mintàkat, és rakom át a kapott tartályokba. Csak nem tudom, pl. a pára most így nem kerülhet-e rà, vagy ez így jó lesz-e, hogy nem egyből a tartályba kerül a minta.. És nem is biztos, hogy 3 egymàst követő napon lesz szèkletem, bár erre nem mondta az orvos, hogy baj lenne, de ettől függetlenül a 3 egymást követő székletet fogom leadni, úgymond.

Előre is köszi!


dec. 2. 13:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Az nem steril, csak a kórházi.

Ismétlést fognak kérni.

dec. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem, de ha úgy veszek ki a befőttesüvegből, hogy nem érek sehol sem hozzà az üveghez, akkor is?
dec. 2. 13:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem azzal van, hogy miben tárolod mert egy kifőzött üveg működhet.

A tárolással van a baj.


Mintához friss széklet szükséges.


Ha nem sikerül, az jelent valamit. Ha szorulásod van, azt kezelni kell.

Ha nincs meg a kellő mennyiség bátran mondhatod, hogy nem volt.

Mert abból is konzekvenciákat von le az orvos.

dec. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Persze, ezt értem, de 3 napit kell összegyűjteni, és majd egyszerre bevinni, azt mondta a doki. Addig ő nem is a hűtőt mondta, hanem hogy az is elég, ha kirakom az ablakba, mert hideg van.. (Vagy lehet azt gondolta, hogy naponta beviszem a friss szèkletet..?)

Egyèbkènt, pont ezt vizsgálja, hogy többek között, mitől lehet szorulásom. Ha lesz vér a székletemben, akkor kellhetnek tükrözések is, hogy mi lehet a gond.

dec. 2. 13:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Értem.

Akkor ez a vizsgálat most arról szól, hogy van e vér a székletedben. Abban az esetben valóban lehet tárolni 3 napig, és igen. Inkább az ablakba tedd higéniai szempontok miatt is.

dec. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
dec. 3. 11:10
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt nem tudod egyèbkènt, véletlenül, hogy annak a kis folyadéknak mi a jelentősége, ami a széklettartály alján van? Hogy ez mire szolgálhat, nem baj-e, ha nem abba kerül közvetlenül a széklet?

Előre is köszi!

dec. 3. 11:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!