Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Bp-en hol készítenek gerincről...

Bp-en hol készítenek gerincről TB alapon éles röntgen felvételt?

Figyelt kérdés
Régen feküdtem az ORFI-ban, és ott nagyon éles felvételeket csináltak (a panoráma röntgen is sokkal élesebb volt, mint bárhol), de az azóta máshol készültek ezekhez képest homályosak. Van valakinek jó tapasztalata ezen a téren, hogy hová érdemes beutalót kérni?

dec. 3. 18:28
 1/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Hááát a kérdés eléggé sokoldalú, mert nem csak helyszín és gépfüggő, hanem sokszor ez amennyiben digitális gép, posztprocesszálási probléma is. ORFI-ban most nem tudom milyen van, nálunk direkt digitálisok vannak, itt inkább az utómunka miatt lesz jobb vagy rosszabb. Egyébként, ahol ki lehet kérni digitális adathordozón, azt megnyitva vagy a hozzá mellékelt szoftverrel vagy pl. letöltve a microdicom-mal ezt megnyita meg lehet oldani sok esetben.
dec. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
*megnyitva
dec. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Engem főleg az érdekelne, hogy hol vannak jó gépek. Ne az utómunkálatokon múljon a felvétel minősége.
dec. 4. 07:54
 4/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
De mindegyik gép jó, utómunka meg szinte mindig kell, ez nem változtat negatívan egy felvételen, csak az a kérdés ki mennyire foglalkozik vele és adott helyen mi az elvárás. Vezetőként én pl. mindenkitől elvárok minőséget, más kérdés, hogy ki hogy tartja be.
dec. 4. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Az ORFI-ban még nem digitálisan kaptam meg a felvételeket, hanem hatalmas borítékban, tehát nem hiszem, hogy voltak utómunkálatok, mégis tűélesek voltak, valószínűleg a gépek jó minősége miatt. Később is kaptam filmen felvételeket, de azok homályosak voltak, mert kevésbé lehettek jók a gépek, tehát mégiscsak a gépeken múlhat a minőség. És ha vannak olyan helyek, ahol nem figyelnek oda az utómunkálatokra vagy nincs erre idő, akkor ez kevésbé lehet gond ott, ahol eleve jobbak a gépek. És biztos, hogy van különbség a különböző helyeken használt gépek között, az nem lehet, hogy mindegyik gép ugyanolyan jó.

Én konkrét címet szeretnék kapni, hogy hol készítenek éles felvételt.

dec. 4. 08:56
 6/9 Ypszilon1980 ***** válasza:

De nem érted meg, hogy ez nem gép függő. Mindegyikkel lehet szép felvételt csinálni. Az ORFI-t nem ismerem, lehet ott még analóg rendszer van, nem tudom, vagy csak neked nyomtatták ki rendes filmre lézernyomtatóval, ezt nem tudom.

"És ha vannak olyan helyek, ahol nem figyelnek oda az utómunkálatokra vagy nincs erre idő, akkor ez kevésbé lehet gond ott, ahol eleve jobbak a gépek."

Ez nem feltétlenül van így, gép beállítás függő. Amúgyis hiába adnék címet, csak oda mehetsz ahová tartozol, de akkor próbáld meg az ORFI testvérét, a Rehabilitációs Intézetet, ott sokkal jobb és modernebb gépek vannak.

dec. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Igen, analóg rendszer volt. Nem lézernyomtatóval készült lapot kaptam, hanem átvilágítható felvételt, utána pedig életlen átvilágítható felvételeket. Analóg rendszernél, ha rossz egy gép, abból utómunkálatokkal nem tudnak jobbat csinálni.

A címet köszönöm, utánanézek.

dec. 4. 17:54
 8/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
Ha hagyományos, akkor nem, az így van.
dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#6 Megkérdeztem a radiológia osztályt, csak a saját szakorvosuk beutalóját fogadják el.
dec. 6. 11:48

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!