Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi a különbség pszichológus...

Mi a különbség pszichológus és pszichiáter között?

Figyelt kérdés

Egy ideje úgy érzem nem vagyok jól lelkileg. Rengeteg feldolgozatlan traumám van, és már meguntam hogy állandóan egyedül igyekszem megoldani ezeket (több kevesebb sikerrel).

Mennyibe kerül a két kezelés? Hogyan kell elképzelni egy ilyen beszélgetést?



dec. 8. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%
Pszichológus beszélget a másik meg csak gyoszert ir
dec. 8. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

a pszichiáter elmegetegekkel foglalkozik, az orvos, a pszichológus pedig az emberek tudatalattijával, ő nem orvos.

De van ahol szükségük van egymás munkájára, mert az ember viselkedése megváltozhat egy agysérülés miatt is akár. Érted.


A te problémáddal pszichológust kell keresni, de magánban a 90% kuruzsló. Nagyon megkell válogatni.

dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

A pszichológus csak beszélget, nincs is jogköre másra, pl gyógyszer nem írhat fel, ő nem orvos.

A pszichiáterrel is kell beszélgetni és ő a vizsgálat alapján írhat fel gyógyszert is. Nyilván tb alapú pszichiáter le fog szarni. Max fél óra után felír vmi cuccot és viszlát egy év múlva kontrollon. Inkább magánba menj, ha teheted, annak talán van értelme.

dec. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
49%
Pszichiáter az orvos. Pszichológus pedig nem. Ez a különbség.
dec. 8. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
25%
Lol aki lepontoz az szerint a szichiáter meg a pszichológus az ugyan az? Vagy mégis miért??? Mi értelme van így egyáltalán a pontozásos rendszernek?
dec. 9. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ha a pszichológus nem orvos akkor őt nem köti semmilyen titoktartás?
dec. 9. 15:17
 7/11 anonim ***** válasza:
89%

6# A pszichológust is köti a titoktartás, ugyanúgy mint az orvosokat.

Feldolgozatlan traumákhoz klinikai szakpszichológust ajánlok. Neki egészségügyi szakképzettsége van, ami annyit jelent, hogy az egyetem után (ami 5 év), 4 év tanulás és folyamatos gyakorlat áll a háta mögött.

dec. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
31%
Pazichologus nem orvos. Nincs Dr a nevében kivétel ha nem doktorált később (de az se orvosi). Nincs orvosi pecsétje és nem kamara tag sem. Nem írhat fel gyógyszert és ESZTbe se vihet fel semmit.
dec. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Glc 204 válasza:
15%
Nekem sajnos pszichiáterek van.2 eset hogy vissza estem betegség miat.De viszont nem hajit ki beszélgetünk annyira nem gyógyszer párti söt minden alkalommal elvet belőle így köszi jól vagyok.saját magam kerestem föl mert éreztem valami nem kóser igen fiatal vagyok énis nincs benne mit szégyelni.elmondta a tittokartás kötelezi.keres fől valakit .nekem magán
dec. 14. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
64%

3

TB alapú pszichiáternél voltam. 3-4 napig töltöttem a teszteket. Aztán egy délelőtt alatt kiértékelt és elbeszélgettünk.

Felajánlotta a gyógyszerfelírást, mivel határértékeken voltam, rám bízta a döntést.

Korrekt és jó szakorvos volt.

dec. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!