Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Vérhigítót kéne injekcióznom...

Vérhigítót kéne injekcióznom magamba műtét után, de képtelen vagyok rá, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Attól is rosszul vagyok, hogy megnézem a videón hogy csinálják, majdnem elájultam, én nem tudom megcsinálni és senki nincs a környezetemben aki segítene :(((

dec. 10. 02:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen nem egy bonyolult művelet.

Vékony a tű, ha jól sejtem, köldökhöz viszonylag közel kell beadni.

Fertőtlenítesz, megcsípsz egy bőrfelületet, beszúrod és benyomod a fecskendő végét - ennyi.

Néhány másodperc alatt megvan, vér nincs, gyakorlatilag egy egyszerű művelet.


Ha te magad nem tudod megcsinálni, mindenképpen keress valakit, aki meg tudja csinálni. Akár úgy, hogy napi egyszer elmész egy rokonhoz vagy baráthoz és megkéred rá (mármint beszéljétek meg), esetleg eljön ő - ilyen du. 4-5 körüli időpontban.

Lehet, körzetinél is próbálkozhatsz, bár gondolom, az hétvégén nem megoldható.


Ha teheted, próbálj műtét után rehabilitációra menni, azzal ki tudod húzni egy darabig. Ha olyan a műtét, hogy fontos a mozgás utána, akkor eleve jobb, ha rehabilitáció is lesz, és akkor rövidebb ideig kell otthon beadni magadnak.


...viszont azt ne játszd, hogy az orvos felírja a vérhigítót és nem adod be magadnak, mert nem véletlenül írják ezt fel.

(Vérrög nagyon nem szép dolog és a következménye halálos lehet, inkább kerüld el.)


Ja, az injekciót gyakorlatilag fecskendővel együtt kiporciózva és egyesével csomagolva kapod, tényleg nem bonyolult művelet beadni, de tudom, hogy van, akinek ez nehezen megy.

Ha nagyon nem tudod rávenni magad, akkor segítséget kell szerezned valahonnan.


Esetleg kérdezz rá körzetinél, tud-e olyan embert ajánlani, aki - pénz ellenében - megteszi, hogy eljön beadni.


Ha jól emlékszem, műtét után 30 napig kell adni összességében.

dec. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Teljesen megértem, viszont meg kell tanulni, nem olyan nehéz az, ahogy 1-es is leírta, csak az első 3-4 beadása rossz, utána menni fog szerintem. Teljesen annyira egyedül vagy, hogy nincs közeledben senki, aki tudna segíteni?
dec. 10. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sikerült végül, a köldök mellé szúrtam ahogy az első válaszadó írta, most az a helyzet hogy eléggé fáj, de ez gondolom nem annyira para ugye?
dec. 10. 10:45
 4/7 A kérdező kommentje:
Amúgy köszönöm a lelkesítést, nem hittem volna hogy megtudom csinálni... :D
dec. 10. 10:46
 5/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
Az van, hogy ha Clexane, akkor annak baromi rossz a tűje, sokkal nehezebben megy be, mint a PEN-es változatok, illetve a külön tűs verziók. Páromnak (ő is tűfóbiás) úgy adtam be, hogy előtte pár mp-ig jegeltük azt a területet jégakkuval, utána fertőtlenítés, akkor nem érzett semmit. Nem tudjuk neked a fájdalmat mi okozza, gond abból szokott lenni, ha nincs a bőr összecsípve és véletlen pl. izomba megy, az nem jó. Ha helyesen csináltad és csak a helye fáj, akkor az rendben van.
dec. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
#4: Igen, de amúgy annyira jó ilyeneket olvasni, mert fóbiád van és mégis le tudtad küzdeni, ez nagy dolog ám.
dec. 10. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Clexane, de a szúrás ment a legkönnyebben, utána egy kicsit nehézkesen ment a "belövés", viszont össze szorítva csináltam úgy hogy szerintem jó lesz. Köszi szépen, megnyugodtam :D
dec. 10. 10:56

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!