Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » A sürgősségi osztályon végzett...

A sürgősségi osztályon végzett tesztek után mondhatom azt, hogy egészséges vagyok?

Figyelt kérdés
Tegnap be mentem a sürgősségi osztályra mert zsibbadt a bal arcom kezem meg a lábam. Csináltak EKG-t , vettek vért, vizelet minta is volt, megvizsgált egy neurológus és érfestéses CT-t is csináltak. Amikor kész lettek a az eredmények azt mondták, hogy nem találtak semmit igyak sok folyadékot és szedjek milgammát a zsibbadásra. Ez azt jelenti, hogy egészséges vagyok?

dec. 12. 23:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mégis, mit jelentene?
dec. 12. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem mert ugyan úgy vannak tüneteim de ezek szerint akkor az agyam produkálja.
dec. 12. 23:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Zsibbadhatsz a stressztől is ha stresszes vagy. Illetve gyanús nekem a kérdêsed alapján, hogy nem e vagy enyhén hipochonder. Az is kiválthatja.
dec. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Hidegtől is, alkoholtól is zsibbadhat. Nincs semmi bajod.
dec. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi srácok :) Lehet hipohonder vagyok szoktam agyalni sokat. Sresszelni szerintem nem szoktam inkább szorongani.
dec. 16. 21:44
 6/6 Csabi34 ***** válasza:
63%

A sürgősségi osztályon végzett vizsgálatok célja általában annak megállapítása, hogy van-e azonnali, sürgős beavatkozást igénylő orvosi probléma. Az EKG, vér- és vizeletvizsgálatok, neurológiai értékelés, valamint érfestéses CT képesek felismerni sok súlyos állapotot, mint például szívproblémákat, fertőzéseket, vagy akut érrendszeri eltéréseket, beleértve a stroke-ot.


Az, hogy a vizsgálatok nem mutattak ki komoly eltérést, jó hír, és azt jelenti, hogy az ott keresett sürgős vagy életveszélyes állapotok valószínűleg nem állnak fenn. Azonban a sürgősségi osztály általában nem foglalkozik az átfogó egészségügyi állapot értékelésével, és nem zárja ki minden lehetséges egészségügyi probléma jelenlétét.


A zsibbadásnak számos oka lehet, amelyek közül néhány nem azonnal nyilvánvaló vagy sürgős. Lehet, hogy további kivizsgálásra van szükség az alapjában véve nem sürgős, de mégis kezelendő okok, például vitaminhiány, hormonális egyensúlyhiány, krónikus betegségek, vagy a perifériás idegek problémái miatt.


Az orvosok által javasolt milgamma (egy B-vitamin komplex) a zsibbadás kezelésére szolgál, ami azt sugallja, hogy egy lehetséges ok az idegek működésének támogatásához kapcsolódik.


Ha továbbra is tapasztalsz tüneteket, vagy ha újak jelentkeznek, fontos, hogy további orvoshoz fordulj, lehetőleg a háziorvosodhoz vagy egy neurológushoz, aki részletesebben kivizsgálhatja az állapotodat és segíthet az okok feltárásában. Az átfogó egészségügyi állapot megállapításához néha hosszabb távú követés és több területet érintő vizsgálatok szükségesek.

dec. 17. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!