Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Egyáltalán elvegzik a laborviz...

Egyáltalán elvegzik a laborvizsgálatokat az állami egészségügyben..?

Figyelt kérdés

Gyanús lett, hogy sztk-ban levett minta negatív, magánban pedig pozitív.

Konkrétan nőgyógyászat-tenyésztés, 4 nap különbséggel, elsőnek a magán aztán az sztk (2 hónappal azelőtt kértem időpontot, de már előtte elkezdtem magánban mert akut problémám volt).

Végig fennálltak a panaszok tehát nem gyógyultam meg abban a 3 napban.

Ugyanez volt egyszer vizeletvizsgálatnál. Sztk minden negatív, sürgősségin genny, vér, fehérje.....

Hm?

Hasonló tapasztalat?

Kicsit ijesztő.



dec. 15. 17:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen tapasztalatom. Állami egészségügyben dolgozom, rendszeresen jönnek vissza pozitív leletek, tehát igen, megcsinálják.

De egyébként nem tudom miért csodálkozol, hogy ha 3 nap kezelés után már negatív a kenet. Ha kezeled, akkor nyilván lehetséghes, hogy negatív lesz akkor is, ha még az összes tünet nem szűnt meg.

A vizeletvizsgálat meg aztán pláne elég érzékeny, ha szarul adod a mintát (mert mondjuk nem mosakszol előtte, nem középsugár vizeletet adsz le, belekerül a hüvelyi folyás stb), rögtön minden lesz benne...

dec. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1# A másik oldalról tudnék mesélni én is.

Amúgy konkrétan egy intézményen belül történtek ezek.

A legnagyobb baj, hogy az emberek többsége hülye. Ezt veszik alapul az egészségügyi dolgozók. Mint például te. Ezért van az, hogy elég brutál tünetekkel elmegyek az ügyeletre, ahol az orvos meg akar győzni róla, hogy biztos menstruálok, miközben pár hét múlva megszülök egy 8×5mm-es vesekövet.

A másik pedig savlekötőt ír pánikrohamra..a harmadik figyelmetlenség miatt prosztatamegnagyobbodást ad diagnózisként es sorolhatnám.

Engem is tucatidiótának gondolsz.

Tudod sajnos koragyerekkoromtól sokat voltam kórházban és pechemre hamarabb tudtam hogyan kell steril vizeletet leadni mint ahogy te megtanultál olvasni.

A legjobb az volt mikor a párom hirtelen összeesett, görcsrohamot kapott és a mentősök minden áron abba kapaszkodtak, hogy biztos drogozunk, aztán meg beütötte a fejét eséskor (mondta h nagyon rosszul van es már kiabáltam is h azonnal üljön le a földre, úgyhogy csak az ölembe hajtotta a fejét) . Kb.10 értékes percbe telt amíg meggyőztem őket, hogy nem. Es rá kellett jönnöm, hogy valószínűleg a legtöbb ember hazudik, drogos, elesik es ezeknek isszuk mi kevesek a levét.

Angliában pl. nem kezelnek rögtön úgy, mint egy telitetkós visszaeső agresszív bűnözőt, hanem előbb mindenkihez tisztelettudóan, normálisan szólnak. Itt sokszor az ellenkezője történik. Van is némi különbség a két ország hangulata között. És lehet, hogy csatlakozunk hozzájuk.

Bocs de ezzel a kioktató szöveged most kiakasztott.

dec. 15. 18:45
 3/10 A kérdező kommentje:
*ez
dec. 15. 18:47
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Oké. Akkor biztosan nem csinálják meg a laborokat. Ezentúl kizárólag magánlaborba menj. Viszlát.
dec. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Inkább azt tudom elképzelni, hogy a zsúfoltság miatt könnyebben összecserélnek két mintát vagy ilyesmi.
dec. 15. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Kérdező te itt a kioktató inkább.
dec. 15. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Na a tenyésztés érdekes a közeü-ben, mert én kértem vizelettenyésztést "acut cystitis" néven, erre azt kaptam meg, hogy nem nőtt ki benne semmi pathogén. Őőő ezt nem dönthetné el az orvosom? Mármint most xy a laborban mégis mi alapján ítéli meg, hogy az az E.coli okozhatja-e a panaszaimat, vagy csak a mikroflórám része? Attól még, hogy nem Streptococcus, még okozhatja a bántalmat. Tenyésztést kértünk, nem diagnózist, ha kinőtt valami, jó lenne tudni, hogy mi volt az.

Azért tettem időzjelbe, mert valójában problémám nem volt, előtte való héten csináltunk egy próbaoltást saját vizeletből egy másik laborban, gyakorlat keretében. Ott kinőtt pár dolog, de tüneteim nem voltak, de javasolták, hogy ezt nézessem meg rendes laborban is. Hát, ennyit is ért.


Egyébként az elsővel teljesen egyetértek, hogyha a magánban volt az első és az pozitív lett, majd elkezdted a kezelést, akkor nem csoda, hogy a második már negatív lett. Plusz valóban sokat számítanak a mintavételi körülmények.

dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Mivel a vizelet normál esetben steri, ezért ha azt írták, hogy nem tenyészett patogén, az azt jelenti, hogy nem tenyészett semmi.
dec. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, elvégzik. Ezzel nem játszanak, mert az életed múlhat rajta. Pláne ha műteni kell.
dec. 15. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

8-as azt kellene írni, hogy a tenyésztés negatív, nem az, hogy nem tenyészett ki patogén. Ez pont azt jelenti, hogy valami kitenyészett, csak a labor szerint az "nem patogén".


A vizelet meg nem éppen steril egészséges emberben sem, hiszen ott van a mikroflóra.

dec. 16. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!