Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Hányos hasmeneses virusnal...

Hányos hasmeneses virusnal mikor kell a haziorvost hivni?

Figyelt kérdés

sokan mondjak hogy eleg kikoplalni, kijon aminek ki kell, de mi az amikor mar olyan hogy orvost kell hivni esetleg elmenni ugyeletre?

Illetve hanyinger es hasfajas csillapitasara valamilyen tippeket tudnatok adni?


2023. ápr. 13. 08:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kell orvoshoz menni, ha 2-3 nap múlva nem enyhül, és/vagy más tünetek is vannak mellette, pl. magas láz.

Nem kell koplalni. Sőt! Kell azért valamit enni valamit, keksz, főtt krumpli, pirítós. És sokat inni. Mindent csak apránként, ha hányingered van.

Nekem hányingerre a hideg kóla a legjobb. Nem tudom, miért, mert egyébként nem igazán szeretem.

2023. ápr. 13. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy hajnal egy ota a vizet is kihanyom. Nem tudom lenttsrtani, es nagyon faj a gyomrom

ezert kerdeztem hogy mit lehetne ilyenkor tenni, probaljak inni, de meg orvost felesleges akkor kihivni ezekszerint

koszonom a valaszt

2023. ápr. 13. 09:14
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem felesleges. Ha nagyon rosszul vagy, akkor hívhatod. Biztosan tud gyógyszert írni, vagy ajánlani, ha nem vényköteles, ami segít.

Nem mindenkinek múlik el magától.

Ha kijön a víz is, akkor csak kis kortyonként igyál.

2023. ápr. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudsz vizet se inni, mert nem marad lent, akkor okvetlen vedd fel a kapcsolatot a háziorvosoddal, mert a hasmenes/hanyas miatt ki fogsz száradni.
2023. ápr. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én akkor fordulnék orvoshoz, ha már legalább 6-8 órája nem pisiltem, mert nem volt mit. Vagy ha már érzem, hogy szomjas vagyok, de nem tudok inni, mert kihányom.


A patikában vegyél (legyen otthon amúgy is) ilyen esetre orális rehidráló folyadék. Ezt általában por formájában árulják, de van üveges is. Ez jobban segít hányáskor, mint a víz, kevésbé hányod ki, és pótolja az elvesztett elektrolitokat. Hasmenés esetén is ajánlott. Az íze pocsék, de tényleg használ, megéri a szenvedést. Az elektrolitos sportital is jobb, mint a víz, ha kifejezetten hányás-hasmenésre való nincs otthon.

2023. ápr. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!