Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kètirányú mellkasröntgenen a...

Kètirányú mellkasröntgenen a vélemény, negatív tüdő és szívlelet. A diagnózishoz mégis azt írták:R9380-Egyéb megnevezett testrészek diagnosztikus képalkotó vizsgálatánál talált kóros leletek. Ebben az esetben ez mit jelent?

Figyelt kérdés

A magánleleten nincs ez a kód,csak az eeszt-be töltötték fel így,kèrdèsemre annyit mondtak a magánklinikán,hogy az automatikusan van hozzárendelve.

Járt valaki hasonló módon?



jan. 3. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez azt jelentheti, hogy a röntgen felvétel valamilyen elváltozást, gyulladást, daganatot, vagy sérülést mutatott ki a vizsgált testrészen.

De a neten meg ilyen is van:

BNO-kód

R9380

Hivatalos név

Egyéb megnevezett testrészek diagnosztikus képalkotó vizsgálatánál talált kóros leletek

(Egyéb testrészűk képalkotó vizsgálatával talált kóros leletek)


Csoport

Diagnosztikus képalkotó és funkcionális vizsgálatok kóros leletei, diagnózis nélkül

Máshova nem osztályozott panaszok, tünetek és kóros klinikai és laboratóriumi leletek

------------------

Viszont ha azt mondták ez egy megszokott, hozzárendelt dolog, ami egy semmiség, akkor lehet úgy van, miért palástolnák a betegséget el? De hátha vki okosabb tud érdemben választ adni.

jan. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Sok ilyen van, ne addódj. Az nem jelent semmit, a lelet a lényeg, valamit beírtak irányadónak, ennyi.
jan. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen,én is így értelmeznèm, csak nem értem,hogy a saját leletükön nem szerepel semmilyen kóros leletre utaló dolog,csak annyi,hogy negatív tüdő és szívlelet.

Miért kellene nekem az eeszt-be külön megnèznem,plusz ugyanaz a lelet szokott oda is felkerülni,de most ezzel a kiegészítèssel.

jan. 3. 13:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Igazából csak az merült fel bennem,hogy jelentheti ez például azt,hogy tüdő, szív rendben,hiszen negatív a lelet és ezenkívül valami más szerven látszott valami esetleg, hasnyálmirigy,máj ilyesmi.Bár nem tudom,hogy látszódhat-e egy röntgenen egyáltalán ilyen.
jan. 3. 13:08
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert EESZT-be felkerül egy megjelenés és egy lelet is. A megjelenésen a beutalás kódja van, ami egy iránydiagnózis, a leleten viszont nem ez van, mert nem igazolódott. Az is lehet, hogy iavítva lett, de megnyugtatlak, hogy amikor valaki kéri ezt, akkor a leletet fogja megnézni, más senkit sem érdekel, a beutalás indoka lehet akármi.
jan. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem, valamiért elmentünk röntgenre, nyilván valami kóros állapot miatt, elképzelhető hogy eszerint adták meg a bno kódot,magánhelyen voltunk,kutya nem kérdezte miért mentünk,de a lelet a mèrvadó.Azon minden bizonnyal szerepelne,ha gond lenne.

Köszönöm szépen a válaszokat.

jan. 3. 13:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!