Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Megkaptam a tüdőszűrő leleteme...

Megkaptam a tüdőszűrő leletemet, és ez áll rajta: R91H0/3 - A tüdő diagnosztikus képalkotó vizsgálatával talált kóros leletek, újra kivizsgálandó. Volt másnak is ilyen?

Figyelt kérdés
Ma kaptam meg a leletet az eeszt-ben, nagykon félek, beleőrülök hogy hétfőig kell várnom hogy utána járjak, aludni sem tudok ez miatt :(

dec. 2. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

1)Hány éves vagy?

2)Dohányzol-e és ha igen, mióta?

3)Voltál mostanában beteg?

4)Miért voltál tüdőszűrőn?

dec. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet valami visszamaradt tüdőgyulladás, post covid lerakódás de lehet csak nem sikerült jól megcsinálni a felvételt.
dec. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen volt nekem is ilyen két éve.


3 hét múlva kaptam időpontot az új tüdőszűrőre, és semmi nem volt látható.


Azt mondák, hogy árnyék volt a képen, azért kellett megismetelni.


Ne aggódj előre feleslegesen.

dec. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok, elég régóta dohányzom sajnos. Hamarosan lesz egy mandulaműtétem ami altatásban lesz, és az miatt kellett a szűrés. Kb 3 hete voltam beteg amúgy.
dec. 2. 12:43
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor valószínűleg ez látszik a tüdőlebenyeden, a betegség nyoma.


De azért a dohányzást abbahagyhatnad, veheted ezt egy jelnek is.


Szerintem nem kell aggódnod.

dec. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem dohányzom, soha nem is dohányoztam. Kissejtes adenocarcinoma, nyirokcsomómetasttal. 46 vagyok, tünetmentes :(
dec. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Metionin ***** válasza:
Nekem is volt ilyen, kiderült, hogy korábbi tüdőgyulladás nyomait látták. Ne idegeskedj előre, bármi lehet.
dec. 2. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Volt. Egyszer "belelógott a hajam", egyszer meg "túl vekony voltam".

Tesóm covid alatt költözött külföldre, de meg akarták vétózni, mert találtak valamit a tüdején, nyilván covidos🙄 Aztán bebizonyította, hogy az a valami egy árnyék, ami az összes eddigi felvételen ott van, belső szervek rendellenessége miatt.

Nyugi, engem először 15 évesen hívtak vissza ilyen hülyeség miatt, az első nyári munkám előtt. Akkor szoktam rá a cigire. Sajnos, túl hamar kiderül, hogy kutya bajom, még mielőtt leszoktam volna ijedtemben🤣

dec. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!