Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Mi ez az eszköz amit karon...

Mi ez az eszköz amit karon viselnek?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm(nem vagyunk olyan közeliek, hogy rákérdezzek) a bal karján a könyöke felett egy korongot visel, hasonlóan néz ki, mint egy EKG tappancs. Felmerülne, hogy EKG, de több képén is viseli, ha pedig EKG lenne, nem lenne rajta ennyiszer, talán mindig(?) nem tudom.

Egy másik képén a hasán is van egy ugyanilyen. Mi lehet ez?



jan. 4. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
44%

Talán inzulinpumpa.


[link]

jan. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Valószínű, köszönöm. Ez karon is használatos?
jan. 4. 14:32
 3/12 anonim ***** válasza:
Ez alapján a kép alapján igen: [link]
jan. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az inzulinpumpát általában a hasra szokták tenni, az általában nagyobb is mint egy EKG tappancs, és egy vékony cső jön ki belőle, amiben adagolja az inzulint egy vékony tűn keresztül, ami be van szúrva a bőr alá.


Én inkább glükóz szenzorra tippelnék.

jan. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
#4 mi a glükóz szenzor funkciója?
jan. 4. 16:22
 6/12 A kérdező kommentje:

A nadrágjában egy eszköz van amiből jön egy vezeték is.


Egyébként ez mennyire extra ellátás? Mert tudtommal egy átlag cukorbeteg inzulinozza magát injekció alapon.

jan. 4. 16:27
 7/12 A kérdező kommentje:
A képek alapján inzulinpumpára tippelnék, egyszer a hasán, máskor a karján láttam az illetőnek.
jan. 4. 16:30
 8/12 anonim ***** válasza:

#4-es vagyok: a glükózszenzor egy kis bigyó amit feltapasztanak a bőrre, és egy leolvasót elhúzol felette, és ezzel már mutatja is a vércukorszintedet. Van olyan is, aminél a telefonod is le tudja olvasni a vércukrot. Létezik már olyan is, ami akkora mint egy kapszula, be lehet szúrni a bőr alá és ott működik hónapokig. Ez hasznos lehet minden cukorbetegnek, akinek gyakran kell mérni a vércukrát.

Az inzulinpumpa elsősorban (gyakorlatilag kizárólag) 1-es típusú cukorbetegek kezelésére használatos. A szervezet alap inzulinszükségletét biztosítja folyamatos inzulinadással, képes bólus adagokat adni az étkezések utáni inzulinigény fedezésére.

Az újabbak már észlelik a glükózszenzor jeleit, és a mért vércukorszintek alapján képesek változtatni az inzulinadagolást.

jan. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Értem. Lehet, hogy neki mindkettő van akkor. A lényeg, hogy nincs komoly baja.
jan. 4. 17:05
 10/12 A kérdező kommentje:
Ezek a pumpák, stb amúgy drágább ellátásnak számítanak, mint aki szúrja magának? Magyarországon ez elérhető?
jan. 4. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!