Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ezzel a tsh értékkel kell...

Ezzel a tsh értékkel kell kezdeni valamit, vagy még belefér?

Figyelt kérdés

Ma laborvizsgálaton voltam, általános labor volt viszont megkérte a háziorvos a tsh-t is mivel mostanában sokat híztam, fáradékonyabb vagyok, hullik a hajam stb.

Viszont nem gondoltam pajzsmirigygondra, mindent ráfogtam a pcos-re és az inzulinrezisztenciára, amit kb egy éve diagnosztizáltak nálam.

Amikor ezeket a betegségeket felismerték, a tsh-m akkor egyik alkalommal 4,1 utána pedig 2.8 volt a vizsgálatok alkalmával. Anti-tpo 20 és 40 (60-as felső határ mellett).

Ma 5,36 lett a tsh, a t4 pedig 12,4. T3-mat nem néztek.

Beszélek majd természetesen a háziorvossal, de most megijedtem egy kicsit. Járt már hasonló cipőben valaki?

Gond lesz a pajzsmirigyemmel is, vagy esetleg lehet köze ehhez is az ir-nek vagy a pcos-nek?

Előre is köszönöm a válaszokat!



jan. 9. 21:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel kell kezdeni, de megijedni aztán nagyon nem kell - mért kéne? Bekapsz naponta egy alacsony dózisú tablettát, és beáll jól.
jan. 9. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Persze, meg tudom hogy ez még nem egy drasztikus emelkedés stb.

Csak nagyon sokat szenvedek az ir és a pcos miatt is. És nem tudom mi lesz megint kiderül valami gond.:(

Bár ahogy olvasgattam, hasonlóak a tünetei sokmindenben a pajzsmirigyalulműködésnek az inzulinrezisztencia tüneteihez. Szóval elvileg (sokkal) rosszabb nem lesz..

jan. 9. 22:04
 3/13 anonim ***** válasza:
Az lesz, hogy be kell szedned reggelenként 1 db kisméretű tablettát. Nem mondod, hogy ez gond?
jan. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem, inkább a tünetektől tartok.
jan. 9. 22:22
 5/13 A kérdező kommentje:
Valamint hogy még nehezebb lesz később babát vállalni, stb.
jan. 9. 22:22
 6/13 anonim ***** válasza:
Az IR előszeretettel jár együtt Hashimotoval, ami a pm autoimmun megbetegedése. Ez nagyon gyakori. Bele fogsz tanulni, ez az érték már magas, de nem kell megijedni,ennél jóval magasabb is tud lenni. Gyógyszerrel prímán kezelhető.
jan. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
jan. 9. 22:29
 8/13 anonim ***** válasza:
A tünetek azért annyira nem vészesek, és arra való a gyógyszer, hogy azok se legyenek. A gyerekfogantatás miatt pedig bőven ráérsz akkor aggódni, ha bekövetkezik, addig minek?
jan. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha babát szeretnél majd, akkor kell szedni erre gyógyszert, pl L-thiroxint (én is ezt szedem) . Ez helyre fog tenni, mert a teherbeeséshez és a megtartàshoz 2,5körül kell lennie a TSH-nak. Én már évek óta, mióta lombikoztunk szedek fél szem gyógyszert, ami szépen szinten tartja a TSH-m és azóta terhes is lettem és a gyógyszert végig kell szednem a terhesség alatt, de hát ha ez az ára az egésznek, akkor Szerintem ez semmiség.
jan. 10. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nagyon szorongó, aggódós típus vagyok sajnos. Pedig sokszor próbáltam már leszokni róla, hiszen a meglévő betegségeknek sem igazán tesz jót, és már magamnak is néha sok vagyok.

Mostmár nyugodtabb vagyok, köszönöm mindenkinek, aki írt. :)

jan. 10. 11:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!