Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Szerinted miért zavarja a...

Szerinted miért zavarja a háziorvosomat ha magánorvoshoz megyek pl kardiológia, belgyógyászat, miért zavarja ha magánrendelesre megyek? minthogy SZTK-ba? nem értem

Figyelt kérdés
jan. 16. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
29%

Azért mert: magánrendelésen ugyanaz az orvos rendelmint SZTK-ban, csak neki az egy másodállás, tehát hülye vagy hogy fizetsz érte.

Másik pedig hogyha szívműtéted lenne, ami 3 millió ft, azt is magánba csinálnád?

jan. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%

Gondolom neki nincs magánrendelője, és erkölcsileg úgy áll hozzá, hogy elítéli ezeket az orvosokat. Joggal.

Ezért vannak hatalmas várólisták, hiányok, mert mindenki magánba akar már fusizni.

Kormány engedi, mert még mindig jobb, mintha az összes lelépne külföldre.

jan. 16. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

De miből gondolod, hogy zavarja? Mit mondott? Abból nem derült ki?

Szerintem van, amikor teljesen felesleges pénzkidobás. Pl. nálunk (megyeszékhely) sokszor a TB-s rendelésre hamarabb is van időpont, mint egy-egy ismert és megbízható magánrendelésen.

Akkor van értelme, ha magánban van csak időben időpont. Legalábbis én így szoktam eldönteni, hogy magánra megyek vagy sem.

jan. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Nem értem, szerintem inkább örülnie kéne, hogy nem az állami rendszert terheled. Amikor egy rákos betegnek 2 hónap múlvára adnak időpontot, míg magánban másnapra kap, addig nincs mit hőzöngeni.
jan. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem teljesen alaptalan a neheztelés a háziorvos részéről addig, amíg az állami egészségügy olyan hosszú várólistákkal dolgozik, már-már szürrealitásba hajlóan sok idő múlvára ad időpontot, hogy addigra vagy elmúlik a betegség vagy megmurdel a delikvens.

Ha betegek vagyunk, nem jövőre akarunk gyógyulni, hanem most, mielőbb.

jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
67%
Hát én amit lehet magamban csináltatok, mert az sztk-s rendelések kritikán aluliak. Ne is érdekeljek kérdező, hogy mit szól hozzá a dokid, igazából nem az ő pénzén mész magánba, úgyhogy semmi köze hozzá. A lelet lelet magànból is meg sztk-s rendelésről is .
jan. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Csak egy tipp: Mert ha ezek az orvosok tovább utalnak, labort, mit akarnak, az is fizetősbe mehet csak.

De sokszor nem ezt teszik, hanem leírják az okosságokat (bírja a papír) ez, meg az kellene, és azt persze csináltassa meg a háziorvos: adjon beutalót, arra, amit más döntött el. Na ez a hozzáállás nem korrekt, mert pl. bizonyos vizsgálatok csak a (belgyógyász, cardiológus) szakorvosi kompetenciájával kérhetők. Tehát te meg majd úgy érzed, joggal durcizol, hogy a háziorvos még ennyit se tud/ akar megtenni. Tudod a más izéjével a csalánt esete. Ezért nem lelkes.

jan. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
62%
Mondott valamit mi a gondja ezzel? Akkor nem szokták ezt szeretni, ha valaki egy magánrendelésre megy, ott javasolnak neki labort, plusz vizsgálatokat, ezt-azt és utána megy a háziorvoshoz kiíratni ezeket TB-re, mondjuk nem tudom ez is miért gond, de sokan zokon veszik.
jan. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sok gond van vele. Főleg az hogy nálunk a biztosító egyféle, az általa finanszírozott ellátás egyféle. A kötelezettségek a saját finanszírozott ellátását terhelik (időkorlát, kompetencia korlát), a magán meg álmodhat, de utána az álmait fizesse más. És ezt, ha nem ismered a rendszert jogosnak tartod.

Megoldás a biztosítás átalakítása lenne, nem a sunyizás a törvényhozástól. Mert mondjuk lehetne akkor a magánra (is) biztosításom, ha rászánom, és akkor az is kapna rendes szakmai felügyeletet, meg gazdaságossági visszacsatolást, szerződne vele a biztosítóm, nem számítana hova mennék.

Akkor kellene csak fizetnem, ha a biztosítási csomagom úgy szól, hogy: ez vagy az nincs benne, vagy önrésszel van benne.

Ja, de akkor a "magánság" csak annyit jelentene mint pl. Németorszégban, hogy a doki magán kórház vagy állami kórház alkalmazottja, meg hogy a biztosító ezek közül kitől, hogy veszi az ellátást.

A jó magyar katyvasz...

jan. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%
Azért, mert a magánorvos nem tud aTB-s laborba beutalót írni, hogy rendszerint mindenki a háziorvost nyaggatja, hogy ezt írja ki, meg azt írja ki. Tehát a háziorvos jogosan érzi magát egyrészt beutalóosztogató automatának, másrészt jogszabály szerint más kérésére nem adhat beutalót (a beutalót annak kell adni, aki a vizsgálatot indikálja, ez le van írva jogszabályban), harmadrészt egy rakás dolgot nem is kérhet, csak a szakorvos ezt nem tudja, és a háziorvost csesztetik, hogy milyen szemét, mert nem írja ki.
jan. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!