Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Kiderül az orvos számára, ha...

Kiderül az orvos számára, ha a felírt gyógyszer helyettesítőjét váltottam ki?

Figyelt kérdés

jan. 16. 12:45
 1/7 anonim ***** válasza:
37%
Nem, de HA ki is derül, miért baj? Meg eleve, ő a rabszolgád, csak egy orvos, te vagy a beteg, nem ő a döntnök!
jan. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Nem te döntöd el, hogy milyen gyógyszert váltasz ki, ami fel van írva a gyógyszertáros olyat ad. Ha nincs max akkor ajánl fel valamit ami ugyanazt tudja. Ha tudja is az orvos nem lesz semmi kifogása.
jan. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sokkal olcsóbbat váltottam ki, mert ezekben a viszontagságos időkben nagyon meg kell gondolni, hogy mire költünk pénzt. A hatóanyag teljesen megegyezik, csak negyedannyiba se kerül.
jan. 16. 13:04
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor semmi probléma. Ha drága a felírt gyógyszer, nálunk a patikus rá is kérdez, hogy akarom-e az ugyanolyan olcsóbbat. A háziorvos meg eleve az olcsóbbat írja, ha az is ugyanolyan jó. Nem szórjuk a pénzt...
jan. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szerintem nekem azért írta azt, mert csak azt a márkát ismeri. De nem baj, majd én kérem az olcsót a gyógyszertárban.
jan. 16. 13:12
 6/7 Senior Séf ***** válasza:
83%
Az orvost csak addig érdekled, amíg felírja a gyógyszert. Arra kapja a bónuszt a gyógyszergyártól.
jan. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, hogy az orvos ezt nem tudja meg.

A kiváltott gyógyszer pénztári blokkján aféle szöveg van alul feltüntetve, hogy "a gyógyszer helyettesítésére a megfelelő tájékoztatást megadtuk".

Persze, ez az ismertetés nem mindig történik, de tapasztalatom alapján (és nemcsak egy gyógyszertárról írok), maga a gyógyszerész megkérdezi, hogy melyik gyógyszert akarom és mond legalább két gyógyszernevet, amiknek ugyanaz a hatóanyaga, de más az ára. Aligha vagyok egyedüli az országban.

jan. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!