Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Miért van elítélve a mentális...

Miért van elítélve a mentális egészség gyógyszer, de a pl. kardiológiai gyógyszer meg oké?

Figyelt kérdés

Miert kell leszavazni, leszolni azt aki mentalis gyogyszert ir ki kommentbe, vagy orvosa azt tanacsolta, de ha refluxra vagy szivproblemara irnak gyogyszert attol eltekintenek?


Miert stigmatizalnak?



jan. 16. 23:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

A mentàlis bajok alapból tabusítva vannak sajnos és nagyon sok téves infó meg részigazság kering.


Például sokan azért kerülnek a gyógyszert, mert nagyon könnyen rá lehet szokni. Ez alapból igaz lehet, de egy mezei fájdalomcsillapítóval is hasonló lenne a helyzet, ha valaki az utasitásokat be nem tartva szedi

jan. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
46%
Mit vársz egy ilyen elmaradott ország lakosságától?
jan. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

Itt nálunk alapból démonizálva vannak a mentális problémák. Akinek mentális problémája van az elmebeteg az átlag magyar szerint még így 2024-ben is. Vagy nagyon ráér az a baja, bezzeg ha dolgozna többet az megoldaná azt is mint mindent :D Igazából nagyon lelkibeteg társadalom ez, nem csoda hogy a többség nem is akarna szembesülni ezekkel a dolgokkal, hiszen kiderülne hogy nyakig benne van a mentális problémákban ő maga is...

Az oldalon pedig érdekes ez a fajta leszavazás. Már megfigyeltem hogy amikor a mentális bajok témakörben próbáltam segíteni embereknek, folyamatos volt a lepontozás. Nem csak engem, másokat is. Kicsit olyan, mintha még az átlagos sérült gyk-snál is sokkal sérültebb és elborultabb emberek járnának oda. És valószínűleg ez így is lehet.

Szóval javaslom ne vedd túl komolyan.

jan. 17. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
44%
Mert sokan buták, ne adj a véleményükre.
jan. 17. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%

Tudatlanság, és gyávaság keveréke.

Sokan azért a nem mentális betegségeiket se menedzselik megfelelően.

Ha életmódi tanácsot kapnak, az "nem érdekes, nekem gyógyszer kell."

Ha szólsz, hogy szűrésre menjen, önvizsgáljon, akkor "nem mert félek, hogy kiderül valami"

Ha a lyukas fogával küldöd, hogy tömesse be, "nem , majd ha megfájdul kihúzatom"

Ha mentális baja van, szorong, "nem, előbb tudni akarom, a szívem egészséges -e" (huszon évesen, kockázati tényező nélkül, nyilvánvaló pánikbetegként)

Ha azt mondod pszichológus / pszichiáter kellene " nem vagyok én bolond"

Az oktatásból kimarad az egészségtan, és a generációs tévképzetek, hülyeségek meg mennek szépen tovább.

jan. 17. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
72%
Nem tapasztaltam én ezt, de az biztos, hogy a mentális betegségeket sokan nem veszik valósnak, meg álbetegségnek tartják, mivel a pszichiátria nem annyira egzakt, mint egy kardiológia. De amúgy nálunk a családban, baráti körben a béta blokkoló is méreg egyesek szerint, amit szedek, szóval inkább az emberek nagy része alapból gyógyszerellenes szerintem.
jan. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Hogy nem tapasztalt ezt?


Tele van a forum leszavazasokkal aki beirja, hogy borderline-os, panikrohamos, major depresszios, Xanaxot szed, Rivotrilt szed vagy olwexyat szed vagy barmi ami mentalis egeszseg gyogyszer. Jonnek, hogy azok mergek, aztan penz-uzlet konteo (amirol a kardiologiai gyogyszereknel erdekes modon nincs szo).


Kettot vettem eszre amit toleralnak: alkohol fuggoseg, drogfuggoseg - ezek gyujtoneven szenvedelybetegsegek.


De az osszes tobbi az fuj mereg, meg leszavazas es csoportostul. Meg azt sem tudjak mi az a borderline pontosan, mi az a bipolaris I vagy II, mi az a pszichozis, mi az a mania ilyen esetben. Meg egyaltalan milyen ez az allapot. Tudom mert rakerdezek, hogy tudja-e es rogton valami guny valaszt kapok, hogy "Koszonjuk Dr prof".

jan. 17. 12:05
 8/18 A kérdező kommentje:
Holott egyebkent ha azt nezzuk a legnagyobb penzkoltes a kardiologiai gyogyszerekre megy. Pacemakertol kezdve nem tamogatott gyogyszerek de venykotelesek. Amikor en megyek be mentalis betegkent a gyogyszertarba kozepkorukent, kivaltani kb 6 gyogyszerem tamogatasra, hallom mellettem 32 000 Ft lesz akkor kartyaval vagy keszpenzzel fizet? Es egy idos holgy a vevo. Mig az en 6 gyogyszerem (amiben van nem tamogatott is) 11 000 korul van.
jan. 17. 12:08
 9/18 anonim ***** válasza:
63%
Nekem miért ne lehetne ez a tapasztalatom? Ez a fórum tele van idiótákkal, akiknek semmilyen tapasztalatuk nincs, nem ez számít. Eü-ben vagyok, itt nyilván más ennek a megítélése, meg amilyen körökben mozgok, itt nem annyira különül el a kettő, inkább maga a gyógyszerellenesség az ami felszínen van. Mind méreg, egyiktől sem fogsz meggyógyulni.
jan. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Erős pánikrohamaim voltak. Nem tudtam mást tenni, mint az előírt gyógyszert rendszeresen szedni. 20 éve szedem. Nem érdekel senki véleménye. Tünetmentes vagyok. Mindemellett vezető beosztásban. A barátaim tudják és a családom. Senki nem ítélkezik felettem.
jan. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!