Kezdőoldal » Egészség » Betegségek » Magas koleszterinszint?...

Magas koleszterinszint? Szedjek gyógyszert vagy ne?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Először is szeretném leszögezni, hogy voltam orvosnál!

Egy diabetológusnál és egy kardiológusnál is.

Szóval a koleszterinem magas sajnos, netet bújva eléggé…

Kardiológus szerint nem kell gyógyszer, diabetológus szerint jó volna…

Melyik orvos mellett tegyem le a voksom?

Kardiológus csinált szív UH, 24h EKG, terheléses EKG.

Szerinte makk egészséges a szívem.


se koleszterin 7,2 mmol/ L ref.: 5,2 alatt


HDL 1,38 mmol/L ref .: 1,03 felett

LDL 4,98 mmol/L ref.: 3,30 alatt

Triglicerid 1,84 mmol/L ref.: 2 alatt


Nem vagyok elhízva ( 182 cm, 77 kg ), sportolok, nem eszem zsírosat. Az édességet szeretem, erről most lemondok.


Alapbetegségem a köszvény arra szedek gyógyszert így a húgysavam a ref értékeken belül van.


Alkoholt egyáltalán nem iszom, nem dohányzom.


Tudom nem orvosok vagytok, a tapasztalatokra vagyok kíváncsi.


Előre köszönöm mindenkinek!


32/F



#koleszterin #kardiológus #HDL #Magad koleszterin
2023. aug. 15. 15:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem első körben egyél több koleszterincsökkentő ételt: zab, leveles zöldségek, hal, olajos magvak, stb. (lsd. internet), ezek "kiviszik" a szervezetből a felesleges koleszterint. Nekem a menopauza miatt lett kicsit magas a koleszterinszintem, az orvos azt mondta, a testem termeli, nem étel miatt változott. Dietetikus javasolta az étrend változást.
2023. aug. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A szíved MÉG egészséges, mert fiatal vagy. Azt senki nem tudja megmondani, hogy ilyen magas koleszterinszint mellett mennyi ideig marad ez így. Diabetológus helyett egy dietetikust javasolnék, aki segít olyan étrendet összeállítani, amivel első körben gyógyszer nélkül megpróbálhatod csökkenteni a koleszterinszinted, aztán fél év után lehet ellenőrizni az értékeidet újra, és ha nincs javulás, akkor én a helyedben nem zárkóznék el a gyógyszertől, a magas koleszterinszint hosszú távon sok gondot fog okozni.
2023. aug. 15. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Valószínűleg genetikai oka van. Szedj gyógyszert. Az LDL koleszterin legújabb referencia tartománya <1,8


Lehet hogy a szíved most még egészséges, de ez bármikor változhat.

Mellette az étkezésre figyelj oda és a rendszeres sportra.

2023. aug. 16. 02:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget.

Elég nagy szűrésen mentem keresztül az utóbbi 2 hónapban.

Koponya CT, Agyi erek MRI, Koponya MRI, nyaki erek UH, szív UH, 24h EKG, terheléses EKG

Nem zárkózom el a gyógyszertől, ha kell hát kell.

Megnéztem a korábbi leleteim, ingadozott a szint de a ref tartományban nem nagyon esett bele...

A triglicerid folyamatosan csökkent, korábban az is magasabb volt.

De z LDL sajnos stagnál.

Az utóbbi időben minimálisan sem figyeltem oda az étkezésre, folyamatosan jégkrémet zabáltam.

Mindkét orvos szerint egyébként az étkezéssel csak pár 10%-ot lehet javítani.

2023. aug. 16. 11:36
 5/5 A kérdező kommentje:

Hátha valakinek hasznos lesz.

2 hete írtam ki kb. a kérdést, azóta elkezdtem picit jobban odafigyelni az étkezésre. Sok halat eszem, zöldséggel, az édességet teljesen kivontam az étrendemből.

Más okból kellett laborba mennem tegnap, a friss értékeim :

se koleszterin 5,6 mmol/ L


HDL 1,56 mmol/L

LDL 3,56 mmol/L

Triglicerid 1,33 mmol/L


Szóval hajrá 💪🏼

2023. aug. 29. 07:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!