Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Be lehet perelni a kórházat...

Be lehet perelni a kórházat abban az esetben, ha nem az az orvos csinálta a műtétet akivel előtte konzultáltam hanem kiadta egy rezidensnek és ez miatt súlyos szövődmények alakultak ki?

Figyelt kérdés
2 hete volt mandula műtétem, és a végén derült ki, hogy nem az az orvos csinálta akivel erről konzultáltam, hanem kiadta egy 20 év körüli rezidensnek a feladatot. Ez miatt már ötször bevérzett a seb, egyszer amikor haza engedtek patakokban ömlött a vér a számból, úgy kellett vissza rohannom, amit altatásban elállítottak. 13. napom a műtét után, és még mindig a kórházban vagyok. Száz százalékig biztos vagyok benne, hogy azért történt mert a kezdő orvos csinálta, és nem sikerült rendesen elzárnia a sebet. Úgy nézett ki a torkom a műtét után, ahogy nem szabadott volna kinéznie. Teljes barbár módon sikerült megcsinálni. Rohadtul kétségbe vagyok esve, ma éjjel is bevérzett kicsit de szerencsére megától elállt. Nem tudom mikor engednek haza, de már kezdek besokallni. Milyen lehetőségeim vannak ebben az esetben?

jan. 23. 09:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és hozzátenném, hogy a műtét után derült ki, előtte nem mondták hogy a kiscsaj fog műteni.
jan. 23. 09:15
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem,mert most már nincs megbeszél,fogadott orvos .Aki rá ér az műt .
jan. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
85%
Ezeket a kitalált történeteket azonnal törölni kellene...
jan. 23. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Aligha hiszem, hogy torokból ömlő vérrel hazaengednek, ha meg mégis, azzal nem rohangálsz semerre. De ha mégis ilyen szerencsétlen voltál, akkor azzal, hogy más műtött, nem tudsz feljelentést tenni. Az más kérdés, hogy ez mennyire műhiba, mert ha igen, akkor jogos a reklamáció, rezidens meg felügyelet mellett csinálhat csak ilyet, ergo őt perelni közvetlen nem tudod.
jan. 23. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hazug vagy! 1, rezidens csak felügyelettel műthet, akkor is csak akkor, ha már rá merik bízni. Csak úgy nem fog kaszabolni. 2. Betartottál mindent, amit mondtak? Mert elég gyanús, hogy nem. Engem is rezidens műtött tavaly és teljesen tökéletes jó munkát végzett, úgyhogy békén lehet őket hagyni. Ez megint ilyen orvos ellenes hergelés. Ok, hogy sok a gyökér orvos is, de azért kitalált storykat hagyjuk már. Ez tipikusan utálok mindenkit, aki fiatalabb nálam és többre vitte, mint én kérdés. Mellesleg a rezidensek már inkább 30 év körüliek, nem 20.
jan. 24. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
20 körül legfeljebb másodéves lehet, nem rezidens.
jan. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!