Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ilyen esetben mit lehet...

Ilyen esetben mit lehet csinálni, ha nem látnak el, nem kapok gyógyszert diagnózis nélkül de nem vesznek fel, és súlyos a betegség? Többi lent

Figyelt kérdés

Az alap koncepció az, hogy 2-3 éves korom óta szisztémás reumás artitiszem van, sokat voltam korházban stb nem lényeg, lényeg, hogy nem egyszer voltam életveszéles állapotban, egy jó pár éve biológia terápiat kapok és sokáig tünetmentes voltam de sajnos egy fél éve újra előjöttek a tünetek (most hagytam abba 8 hetes medrol kúrát methodrexet most is kapom). Most, hogy elmúltam 18 éves (19 actually) és váltanom kellett kórházat, az új helyre való bekerülés óta (október) nem kaptam bent ágyat, nem adott az új doktor diagnózist és nem írják fel a gyógyszeremet ami igencsak drága és nem tudjuk máshogy beszerezni (ilaris). Előző hónapban még felírták az előző helyen de mostmár nem. Az új doktor a főnővérhez küld, ha sikerül elérni (2 hét alatt most sikerült először), a főnővér meg straight up rám rakta a telefont kiabálás utan, hogy majd szól és végig se hallgat. Szerdán fogok tudni felutazni a kórházba (irgalmasrendi kórház), hátha élőben sikerül valamit intézni. De igyis ha most be tudok feküdni heteket fog késni a gyógyszerem.


Mit tudnék csinálni, hogy szerdán sikerrel járjak? Hogy ne küldjenek úgy el hogy nem tudok semmi biztosat?



#kórház #tanácskérés #nemlátnakel #ilaris #Szisztémás reumás artitisz
dec. 1. 21:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez a félig angol uh...

Kérd meg az előző orvosos ,hogy tájékoztassa a kórházat az állapotodról és a kezelés szükségéről. Elméletileg a kórház nem tagadhatja meg az ellátásodat , maximum akkor ha a kezelést otthon el tudod végezni egy betanítás után. Plusz ha téged beutalnak nem tehetnek ki. Mellesleg az eeszt felületen ők is elérik az előző kezeléseid listáját + a diagnózisokat is ezzel lehet védekezni. Korábbi diagnózist nem fogják újra értékelni pláne nem egy ilyen betegségnél. Ha így is el utasítanak jogi képviselőhöz kell fordulni amit ott közölni kell. Lehet komolyabb fognak venni az utolsó lehetőség gyanánt.

dec. 1. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha el mernek küldeni, akkor először is menj be a Honvéd Kh. Sürgősségi Centrumába (azért oda, mert ha a BIK-hez tartozol, a legközelebbi SBO ott van—vagy a Szt. Imre, de oda inkább ne…), mert első az egészség, hívják le a belgyógyászt/haematológust, aki meg tudja mondani, hogy a továbbiakban mi a teendő, majd ezek után lehet bejelentést tenni az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál, NEAK-nál, OKFŐ-nél…de én azért megpróbálnam előtte megtudni, hogy miért is küldenek el. Mit kiabált a fonover, mi volt a baja?

Okként még azt tudom elképzelni, hogy az eddig kezelő osztály a 18+1 éves korig terjedő betegek esetére állt szerződésben a NEAK-kal, akkor viszont tájékoztatniuk kellett volna időben, hogy merre tovább.

dec. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Elírtam, nem haematologust, hanem rheumatológust. Sorry.
dec. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

#1

Megkapta az uj orvosom az összes papíromat, viszont azt mondta hogy amig O maga nem állít ki diagnozist nem fog felirni gyógyszert

dec. 2. 08:53
 5/5 A kérdező kommentje:

#2

A fonoverrel az volt hogy azt mondtam a telefonban neki hogy a doktornőt keresem és mondta hogy itt nem erem el. Erre mondtam neki hogy rendben, akkor onnel szeretnek beszelni (mert mindegy kivel beszélek igazából), majd elkezdett idegeskedni es konkrétan kiabálni hogy ez nem az a szám és itt veget ért a beszélgetés.

dec. 2. 08:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!