Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Győrben lehet valahol tüdőszűr...

Győrben lehet valahol tüdőszűrést csináltatni úgy, hogy nem kell beutalo?

Figyelt kérdés

Most voltam a Petz Aladár kórházban, és ott közölték csak beutaló és időpont foglalás után lehet menni.. Az időpont még oké, de beutaló minek?

A házi orvosom az ország másik végén, még nem jelentkeztem át a helyibe, de az is napokat fog igénybe venni..

Munkához szükséges (konyhai munka).

Ezen kívül van másik tüdőszűrő állomás ahová nem kell beutalo?



jan. 23. 18:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha munkához szükséges, akkor a munkaalkalmassági vizsgálatot végző orvos talán tud beutalót írni.
jan. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"A házi orvosom az ország másik végén, még nem jelentkeztem át a helyibe"

. Akkor talán itt lenne az ideje, mert bármikor szükséged lehet rá.

De ha munka miatt kell, akkor a munkahelyen érdeklődj a beutalóról.

jan. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy? Negyven felett nem kell beutaló, és ingyenes is.

Negyven alatt fizetős, és beutalós (egyébként én is az üzemdokitól kaptam beutalót).

jan. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#3 26 vagyok, azért nem az ingyenes nem opció.


#2 igen, az átjelentkezést mindenképpen megcsinalom, csak szeretnék minnél előbb munkába állni, aztán az nem tudom mennyi idő. De holnap megprobálom elintézni


#1 ez a problémám, hogy a vizsgálat előtt kell megcsinálnom, anélkül időpontot sem adnak az orvoshoz. Elég szar a rendszere, nem is értem.

jan. 23. 20:55
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk mondjuk elfogadja a doki a mellkas átvilágítást is.


Mondjuk piaci alapon elvileg megcsinálják csak időpontra is, viszont az jóval drágább lesz.

jan. 23. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Háziorvos tüdőszűrésre nem is adhat beutalót úgy tudom, de ilyenkor azt szokták csinálni, hogy nem szűrésként kéri meg, hanem pl. pneumonia?-el és akkor készítenek normál röntgent a területileg illetékesen, azt ugyanúgy elfogadják. Egyébként, ha messze van a dokid, akkor telefonon is szerintem elintézhető. Amúgy ez tipikus Magyarország, hogy kell tüdőszűrés lelet, bár nem tudom minek, de erre a beutaló kiállítása az üzemorvosi feladat, viszont ugye nálunk mire mész oda, már vinned kellene magaddal......, ördögi kör.
jan. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Háziorvos tud adni, csak nem tudoszuronek hívják, hanem mellkas röntgennek vagy valami egyébnek. Ugyanaz igazából csak nek kifejezetten ez a neve.

A háziorvos felhőbe feltudja tenni nekem, rakerdeztem azt el is kell fogadniuk, viszont március végére van időpont... Nevetséges

Egy pár perces művelet, és hónapokat kell rá várni... Beszarás

jan. 25. 09:58
 8/8 Ypszilon1980 ***** válasza:
Pont ezt írtam én is, hogy szűrésként nem kérheti meg, csak betegség diagnózissal. Felhővel az a gond, hogy sok helyen ahhoz nem férnek hozzá, de adott helyen meg kell kérdezni.
jan. 25. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!