Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Ha 1998 decemberében születtem...

Ha 1998 decemberében születtem, mik ellen vagyok beoltva?

Figyelt kérdés
Nincs meg sajnos az oltási könyvem, azt tudom, hogy 14 éves korom körül megkaptam a HPV-ket, de a gyerekkoriakat nem tudom.

jan. 25. 18:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosod mit mondott?
jan. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem kérdeztem meg a háziorvost.
jan. 25. 19:04
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Ja, végül is kit érdekel a pontos válasz, nemde?
jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Oltási igazolvány, vagy köny*?

Nekem baba koromtól kezdve az általános iskolás bizbaszoktól kezdve minden megvan.


Nem sokkal vagyok idősebb mint te.

jan. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, mert nem tartanak ki egy életen át. Di-per-te szokott lenni, de ha megsérülsz, kell kapnod tetanusz oltást. Kanyaró ellen is szoktak, szóval gyerekbetegségek ellen. Meg lehet találni a kötelező oltásokat az interneten, nem változnak.
jan. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Bárányhimlő ellen valószínűleg nem vagy, más kötelező oltás szerintem nem jött be azóta. Ha nem estél át a bárányhimlőn és nő vagy, akkor terhesség tervezése előtt érdemes oltatni, mert a bárányhimlő magzatkárosító.
jan. 25. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
40%
Minden hülyeségről van nyilvántartás, meg bürokrácia, ezt a 10 tételt meg nem bírják felvinni személyenként.
jan. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Néha azért változik az oltási rend. Pl. a bárányhimlő oltás nemrég lett kötelező, régen nem adták.


Kérdező, menj erre az oldalra: [link]

Itt a legrégebbi oltási rend a 2000-es, ahhoz hasonló lehetett az 1998-as is. Ha letöltöd a 2000-est, a 9. oldalon látod, akkor milyen oltásokat adtak a csecsemőknek és a gyerekeknek. Mindig az aktuális év oltási rendje szerint oltottak, tehát 14 éves korodban a 2012-es oltási rend szerint.

A legvalószínűbb, hogy BCG, HIB, IPV + OPV (gyermekbénulás), Di-Per-Te, MMR, Hepatitis B oltásokat kaptál kötelezően. Emellett kérhető volt a HPV is.

jan. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként de, könyvelik az oltásokat. A háziorvosod tud másolati oltási könyvet kiadni, vagy legalábbis fel tud világosítani (a miénk már csak digitálisan tartja számon ezeket).
jan. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Jó ha veszel egy oltási könyvet ( a 14 év alattit) a nyomtatványboltban.

Hat éves korodig a gyermek háziorvosod tudja másolatként kitölteni, a hatodikos ( neked MMR, DPT) és a hetedikes ( hepatitis b) oltásaidat pedig az egykori általános iskoládat ellátó védőnő tudja az ottani oltási nyilvántartóból bemásolni neked.

Ha se égen se földön nincs meg az eredeti, akkor ezt érdemes mielőbb meglépned, mert munkát is pénzt is láttam már bukni olyannak, aki az oltási papírjait nem tudta időben bemutatni valahol.

jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!