Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Tudok tenni valamit a körömben...

Tudok tenni valamit a körömbenövés ellen?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Régóta ívesre vágom a lábkörömer, es utánna olvastam elvileg ezért nő be. Ha átállnék arra hogy egyenesre vágom az segítene, vagy már késő és előbb orvosi beavatkozás kell? Mindkét nagyujjam ilyen a lábamon.

Előre is köszönöm


dec. 22. 21:39
 1/4 anonim válasza:
61%
Hosszú ideig szenvedtem ezzel. Hagyd hogy ki nőjön piciket aztán dörzsölj össze egy kis zsebkendőt hogy golyó legyen. Azt egy kis pálcika segítségével nyomd a benovo rész alá jo melyre (fájni fog) es hagyd ott. Neha cseréld le minél nagyobbakra es hagyd nőni. Nekem ez kb megoldotta. Ha bevan gyulladva, vegyél egy kis Betadine-t es kendd be (ez is fájni fog). Sok sikert
dec. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha nagyon durván be van nőve, vadhúsos, gennyes, azzal már otthon semmit sem tudsz kezdeni. Van lézeres benőtt köröm kezelés, csak azzal érdemes megcsináltatni. Sima sebészi kivágás semmit sem ér, a köröm levétele meg a legrosszabb megoldás.
dec. 22. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Amit a kettes is írt, végleges megoldás a lézeres benőtt köröm műtét. Minden más csak átmeneti enyhülést hoz. Keress rá neten, sok helyen végeznek ilyen műtétet.


A probléma gyökerét szüntetni meg, a lézer keskenyíti a körömágy szélességét pár milliméterrel, így ott a pici sávban soha többet nem fog köröm nőni, sem benőni.


Mindkét nagylábujjam megműttettem (nem egyszerre, pár év eltéréssel, de nyugodtan lehet egyszerre is), soha többet nem nőtt be azóta, hatalmas megkönnyebbülés, előtte évekig szenvedtem vele.


A műtét gyors, kapsz egy fájdalomcsillapító injekciót, lézeres kezelés pár perc, nekem kb. 20 perc alatt megvolt a teljes beavatkozás.

Gyorsan begyógyult, 2 napig felpolcoltam, nem mentem sehová. Egy hétig Betadinnal kellett kenegetni, majd bekötözni a sebet. 1 hét után sima ragtapasz.

dec. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
46%

#3 annyit hozzáteszek, h nekem azt mondta az orvos, h 25% az esélye még így is, h újra benő, szóval sajnos ez se biztos, h végleges megoldás, de az biztos, h a legjobb.

#2

dec. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!